Коли в столиці з’явилися мамонти: історія формування експозиції перших палеонтологічних знахідок у природничому музеї

22:48 22.06.2023

Історія формування експозиції перших палеонтологічних знахідок розпочалась у 1933, коли палеонтолог Іван Підоплічко створює виставку «Четвертинний період на Україні» при ВУАН.

Коли в столиці з’явилися мамонти: історія формування експозиції перших палеонтологічних знахідок у природничому музеї Фото: Фото Івана Підоплічка на фоні скелету мамонта, який був розташований в холі музею на місці, де зараз знаходиться споруда з кісток мамута.
Про це розповіли у Національному науково-природничому музеї НАН України, цитуючи Аліну Ступак м.н.с. Палеонтологічного відділу ННПМ.

 
Деякі експонати були передані з інших музеїв та наукових інститутів для більш повної репрезентації геологічного минулого нашої планети.
 
Однак історія формування експозиції перших палеонтологічних знахідок розпочалась у 1933, коли палеонтолог Іван Підоплічко створює виставку «Четвертинний період на Україні» при ВУАН, яка складалася з відділів геоморфології, петрографії, палеозоології, палеоботаніки, палеоліту та корисних копалин. До експозиції відділу палеозоології були включені знахідки фауністичного матеріалу стоянок Журавка та Мізин. Був виставлений матеріал з таких місцезнаходжень як Кодак та Збранки.
 
З моменту відкриття цієї виставки команда щойносформованого відділу палеозоології поступово залучає матеріали з нових відкритих місцезнаходжень та пам’яток, замовляє картини із реконструкцією тваринного і рослинного світів минулого.
Нажаль фотографій з тієї виставки не збереглось. Однак в архіві музею є фото експозиції коридору музею 1955 року.
Імовірно саме такий вигляд мало це місце орієнтовно з кінця 1930-х по 1967 рік. Замість вітрин у коридорі розташовані дерев’яні шафи з прозорим склом. На кожній з їх полиці відвідувачі могли оглянути експонати.
 
Перед відкриттям музею для відвідувачів у 1967 році ці шафи замінили на скляні вітрини.
Дерев’яні шафи і досі служать палеонтологічному музею. Вони розташовані в кабінетах співробітників та фондових приміщеннях. На архівних фото ви можете порівняти коридор музею у 1955 році із сучасним.
 
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися