Коли на щиті Батьківщини-Матері герб СРСР замінять на тризуб

Автор: Марія Супрун
16:53 05.08

Вже багато часу обговорюється питання щодо радянського герба на щиті “Батьківщини-Матері”. Як стало відомо після опитування, переважна більшість українців прагнуть замінити герб на монументі на тризуб, однак відповідні роботи можуть почати не раніше наступного року.

Коли на щиті Батьківщини-Матері герб СРСР замінять на тризуб

Про це у коментарі “Суспільному” повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Як свідчать результати опитування, з цим важко сперечатися, майже 800 тисяч голосів проголосували, і 85% — що тризуб. Значить тризуб. Але тут питання полягає в наступних кроках: маємо зробити для початку технічне обстеження, у якому стані зараз перебуває об’єкт, потім віддати це на експертизу кільком київським інститутам, які знаються на металевих конструкціях, які розуміють, що треба робити“, — пояснив він.

Після цього, за словами міністра, необхідно буде напрацювати проєктну документацію, яким має виглядати цей герб, та провести відповідний конкурс.

І лише після цього розпочати роботи з демонтажу і встановлення. Паралельно мають бути вирішені питання, пов’язані із законодавчою сферою, тому що є певні протиріччя у законі боротьби з радянськими наслідками, який говорить про збереження пам’яток Другої Світової війни, так само потрібно вирішити питання авторського надзору“, — зазначив Ткаченко.

Тож, на заміну символіки на монументі слід чекати не раніше 2023 року.

Коли все це буде вирішено, ми розраховуємо, що наступного року можна буде побачити, яким чином на щиті засяє тризуб“, — сказав міністр.

Крім того, заміна гербу навряд буде дешевою.

Напевно, це не буде дешевий процес, але не непідйомний. Я думаю, що якщо стільки людей вклалися в голосування, якась кількість може трошки допомогти для того, щоб зробити цей, досить символічний і потрібний крок“, — зауважив посадовець.

Міністр також запевнив, що відповідне дослідження має розпочатися найближчим часом.

Нагадаємо, 7 липня Міністерство культури та інформаційної політики України запустило опитування в застосунку “Дія” «Що будемо робити з гербом СРСР на щиті монумента Батьківщина-Мати?». Згодом, 21 липня, завершилося опитування про майбутнє символіки на щиті монумента “Батьківщина-мати” у Києві.

А поки в застосунку “Дія” тривало опитування, користувачі соцмереж пропонували різні моделі, яким може бути щит Батьківщини-Матері.

Раніше “ВК” опублікував відповідь експерта, чи можливо демонтувати радянський герб на Батьківщині-Матері.

Великий Київ у Google News

підписатися