Коли католики та православні святкуватимуть Великдень у спільні дні

Автор: Оксана Тупальська
15:09 30.03

Цьогоріч християни західного обряду святкують Великдень 31 березня. В цей день у більшості християнських храмах Європи, а також у Північній і Південній Америці та Австралії йдуть до церкви і освячують пасхальну їжу, Так само святкують католики в Україні. Православні, тобто християни східного обряду, святкуватимуть Великдень 5 травня і зараз переживають час Великого Посту. Чому є така різниця в датах та коли святкуватимуть разом, поцікавився кореспондент “Великого Києва”.

Коли католики та православні святкуватимуть Великдень у спільні дні

Трідіум Пасхальний у католиків почався у Великий Четвер 28 березня, за ним слідує Велика П’ятниця з відповідними богослужіннями, та головною месою є Пасхальна Вігілія в суботу вночі з 30 та 31 березня, після якої віряни вирушають у процесію містом або навколо того храму, де відправлялась служба. В неділю збираються разом за родинним та дружнім столом, вітаються “Христос Воскрес!”

Для православних християн, які нині постують, не буде гріхом у неділю привітати католиків висловом “Христос Воскрес!” – “Воістину Воскрес!”, бо кожна неділя року є меншим святкуванням Воскресіння Ісуса Христа. 

Коли дати святкування Великодня зійдуться

Нині дату Великодня, як католики, так і православні, рахують відповідно до календарів, що свідчать про явища природи. Однак формула різна. Відтак, і дати часом не сходяться. 

Релігієзнавець Дмитро Горєвой розповів, що було створено спільну католицько-православну комісію, куди входять представники Ватикану, представники Вселенського Патріархату, які розробляють календарну реформу і у них є мета до 2025 року, до річниці 1700 років від дня проведення Першого Вселенського Собору, який і встановив дату Великодня, провести реформу, щоб православні і католики, східні і західні християни святкували в один день.

“Це так в усіх: у греків, у Константинопольського Вселенського Патріарха. Це вираховується зовсім іншими обчисленнями. Це не залежить від Росії. І ПЦУ, УГКЦ не змінять цього календаря, тому що не є російський календар. Наприклад, якщо ми говоримо про Різдво, 7 січня, то так, це така постросійська традиція ще з Російської Імперії, пострадянська. Так, в цьому плані коректно так казати. А от щодо Великодня – ні. Це не є російська річ. Це те, що притаманно усім східним християнам”, — наголосив релігієзнавець коментуючи Суспільному.

Що можна і не варто робити, коли Пасху святкують віряни іншої конфесії

Як католикам в ті дні, коли православні християни святкують Великдень, так і православним у дати великих свят, визначених для католиків, варто утриматися від роботи та молитися і чинити добро. Адже таким чином об’єднуються у спільних намірах прославлення Бога, а також молитви про світ, власний народ, а тепер і перемогу у війні та звільнення військових з полону, а цивільних з окупації. Тому у неділю, а також понеділок і вівторок Великодня варто віддати шану Богові – незалежно від календарів. Тоді і робота згодом робитиметься ліпше. 

@kamiksiks мої рекомендації: #viral #fypシ #fyr #rgy #скоровжебудепаскатакшозаказуйте #мяска🥰 ♬ оригінальний звук – kaimiks

В Україні є велика кількість протестанських церков. Ці християни не освячують пасхальні кошики, однак святкують Великдень, а дату святкувань обирають – чи тоді, коли мають визначені дні католики, чи коли православні, в залежності від місцевості та рішень спільнот. 

Великий Київ у Google News

підписатися
    більше новин