Колони демонстрантів заблокували рух у центрі Києва – що відбувається

Автор: Галина Ворона
11:14 07.10.2021

Сьогодні, 7 жовтня0 відзначають Всесвітній день дій профспілок “За гідну працю”. З цієї нагоди організації профспілок з усієї країни проводять масову акцію протесту у центрі столиці. Багатотисячна колона з прапорами і лозунгами розтягнулась по Хрещатику від Бессарабки до Європейської площі. Автомобільний рух повністю перекрито в цю сторону.

Колони демонстрантів заблокували рух у центрі Києва – що відбувається Фото: Укрінформ

Девіз сьогоднішньої акції – “Захистимо свої трудові права і свободи на об’єднання в профспілки. Здобудемо краще життя!”.

Учасники акції виступають проти законопроектів 5371, 5388, 2681, так як їх прийняття призведе до того, що роботодавець зможе ставити “кабальні умови в трудовому договорі” – не буде узгоджувати з працівником відпустку, буде платити “понаднормові” на свій розсуд і звільняти без узгодження з профспілками.

Також серед вимог:

 • Прийняття нового Трудового кодексу, який захистить людей праці.
 • Гарантувати забезпечення конституційного права громадян на повну і продуктивну зайнятість, гідну оплату праці, безпеку і здоров’я працюючим.
 • Доступні для населення справедливі ціни на український газ, тарифи на електроенергію та комунальні послуги;
 • Вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця і соціальну сферу.
 • Для скорочення бідності та соціальної нерівності затвердити Держбюджет Українина 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема: мінімальної заробітної плати – 6900 грн.; мінімальної пенсії – 3600 грн.; посадового окладу першого тарифного розряду у бюджетній сфері –6500 грн
 • До кінця цього року виплатити заборговану 140 тис. працівникам заробітну плату у розмірі майже 4 млрд гривень.
 • Прийняти на VI сесії Верховної Ради України законопроекти , якими будуть гарантовані виплати працівникам у разі банкрутства підприємства.
 • Забезпечити повну і своєчасну виплату лікарняних, декретних, соціальних послуг та пенсій!
  Припинити одержавлення самоврядних фондів загальнообов’язкового соціального страхування, ліквідувати дефіцит їх бюджетів та Пенсійного фонду.
 • Забезпечити конституційне право на якісну доступну освіту, медичні послуги, право молоді на перше робоче місце і молодій сім’ї на житло.

Організатори попереджають, що в разі не реагування влади на вимоги профспілок – будуть проведені широкомасштабні акції протесту на захист трудових прав працівників у всіх регіонах країни.

Читайте також: 7 жовтня – час загадувати бажання перед вогнем. Свята, заборони і прикмети цього дня

Нагадаємо, у Києві сьогодні планується низка заходів до Всесвітнього дня дій за гідну працю. На час їх проведення рух у центрі міста перекриватимуть, а громадський транспорт змінить маршрути.

Великий Київ у Google News

підписатися