Колективний імунітет до коронавіруса – це міф? Що кажуть медики

12:58 18.04.2020

Про колективний імунітет говорять, коли у суспільстві набирається 60-70% “імунних людей”. Поки що дослідити, скільки ж насправді людей перехворіли коронавірусом – складно, але однозначно це необхідно зробити.

Колективний імунітет до коронавіруса – це міф? Що кажуть медики

Обговорення цих та інших питань відбувалось у черговому випуску спецпроекту «Карантин» на телеканалі «Київ».

Лікар-інфекціоніст, екс-директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Кульпіта вважає, що питання “колективного імунітету” є дещо маніпулятивним, адже імунітет у кожної людини формується окремо. 

Якщо в суспільстві набирається «імунних» людей вже близько 60-70 відсотків, фахівці говорять про так званий колективний імунітет. Втім, це все одно не означає, що окрема людина може бути повністю захищеною.

Про Covid-19 вже відомо, що частина людей переносить його без будь-яких симптомів, частина – в легкій формі, а деякі тяжко хворіють. Щоб з’ясувати, скільки ж в реальності в Україні перехворіло на коронавірус людей, потрібно буде провести масштабні дослідження в кінці травня – на початку червня. І тільки тоді можна робити якісь прогнози. І я дуже сподіваюся, що МОЗ організовує такі дослідження. Адже крім усього іншого це допоможе знизити напругу в суспільстві», 

– сказав лікар-інфекціоніст. 

А ще це дасть відповідь на питання, якою ж таємничою пневмонією хворіли українці цієї зими, про що вже було багато повідомлень і в соцмережах, і в пресі.

Сьогодні у всьому світі тривають дослідження. Висновки деяких з них суперечать попереднім.

Як, наприклад, нещодавно німецький вірусолог Хендрік Штрек заявив, що новий штам коронавіруса не може довго виживати на різних поверхнях, як це повідомлялося раніше. 

Тобто, виходить, можна більше не переживати і не протирати щопівгодини дверні ручки антисептиками. 

Втім, за словами Володимира Кульпіти, не все так просто, адже на результати досліджень впливають різні чинники: вологість повітря, температура, як часто провітрюється приміщення, скільки в ньому знаходиться людей та інше. І взагалі, непогано було б провести аналогічні дослідження в Україні. 

Ми не можемо автоматично переносити німецькі дослідження на наші реалії», 

– говорить Кульпіта.

Також фахівець вважає, що системно проаналізувати всі данні вдасться тільки після першої хвилі епідемії. 

Ми точно знаємо, що в зоні ризику люди з цукровим діабетом, ті, які мають проблеми з легенями, серцево-судинні захворювання. Але, наприклад, хворі з ВІЛ переносять легше. Зараз ми бачимо, що летальність в Україні – 2,9%, в Італії – 12%, а в США – близько 4%. Тобто є якісь відмінності, пов’язані з умовами, про які ми поки що не знаємо. Робити якісь висновки, наприклад, по смертності, можна буде лише тоді, коли закінчиться перша хвиля епідемії».

Володимир Кульпіта припустив, що карантинні обмеження триватимуть приблизно до середини травня, а потім поступово зніматимуться. 

Також він згоден з висновками фахівців з приводу другої і третьої хвилі захворювання на новий коронавірус і, що в кінцевому підсумку вірус мутує, пристосується до людини, і стане для нас таким  самим «сезонним», як ГРВІ.

Поки що коронавірус діє на організм інфікованої особи значно сильніше, ніж просто грип. Читайте наш матеріал про те, що відбувається із легенями під час коронавірусу. 

Великий Київ у Google News

підписатися