Колаборантка з Куп’янська після деокупації міста влаштувалася шкільним вчителем у Києві

Автор: Вікторія Мілюта
08:48 14.06

Правоохоронці викрили колаборантку, яка співпрацювала з Росією у період окупації Куп’янська на Харківщині, а після звільнення міста переїхала в Київ, де оформилась як переселенка та влаштувалась на роботу в одну зі столичних шкіл.

Колаборантка з Куп’янська після деокупації міста влаштувалася шкільним вчителем у Києві

Як поінформували у Службі безпеки України, до початку повномасштабного вторгнення жінка очолювала Центр професійного розвитку педагогічних працівників Куп’янської міськради.

Під час окупації міста вона перейшла на бік росіян, а з липня 2022 року продовжила керувати захопленою на той час установою.

Перебуваючи на «посаді», колаборантка розробляла кремлівські «методички» для вчителів місцевих шкіл, у яких вимагала від педагогів повністю перейти на російські «стандарти» освіти.

Серед іншого, вона детально описувала методику викладання учням сфальсифікованої росіянами історію України.

Також на сторінках брошур жінка вчила, як виправдовувати збройну агресію РФ та «пояснювати» воєнні злочини окупантів.

Читайте також: Забезпечував окупантів житлом та харчами, освячував ворожу техніку: колаборант із Андріївки отримав вирок суду

Для впровадження нової системи освіти колаборантка у складі делегації зустрічалася з «першим заступником міністра освіти ЛНР». Цю подію широко висвітлювали прокремлівські ЗМІ.

Коли Куп’янськ звільнили, «посадовиця» поспіхом переїхала до Києва, де оформила статус внутрішньо переміщеної особи. Згодом вона влаштувалася вчителькою інформатики до однієї зі шкіл Дніпровського району.

Та невдовзі жінці повідомили про підозру. Зараз правоохоронці перевіряють її можливу причетність до поширення ворожої пропаганди серед столичних школярів.

Зловмисниці загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Раніше «ВК» писав про колаборантку з Херсона, яка намагалась сховатись від правосуддя на Київщині.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин