Коаліція охочих заявила про посилення санкцій проти РФ, військову підтримку цьогоріч та допомогу на наступний рік

10 липня лідери держав та міжнародних організацій–членів Коаліції охочих зібралися в Лондоні, Римі та в режимі онлайн, щоб обговорити питання посилення підтримки України і подальшого тиску на Росію.

Про це йдеться на сайті Президента України.

Лідери ще раз наголосили, що неспровоковане й незаконне вторгнення Путіна в Україну є грубим порушенням Статуту ООН і загрозою їхнім безпековим інтересам. Та високо оцінили щиру підтримку президентом Зеленським зусиль США, спрямованих на досягнення миру. Минуло чотири місяці з того часу, як Україна погодилася на повне та безумовне припинення вогню. За цей час Росія посилила атаки на цивільне населення України, в результаті яких загинуло понад 700 осіб і понад 3500 зазнали поранень унаслідок найінтенсивніших повітряних ударів із початку вторгнення.

  • Лідери закликали Росію припинити атаки на цивільне населення та взяти на себе зобов’язання щодо повного й безумовного припинення вогню з метою досягнення справедливого й тривалого врегулювання.
  • Лідери підтримали подальші мирні переговори між Україною та Росією, високо оцінивши зусилля Президента Д. Трампа щодо започаткування мирного процесу за підтримки Сполучених Штатів та інших близьких партнерів. Це має сприяти прогресу у проведені зустрічі лідерів. 
  • Лідери також домовилися посилити заходи проти воєнної економіки Росії. Вони домовилися розробити подальші обмежувальні заходи в координації з усіма відповідними учасниками проти енергетичного та фінансового секторів Росії, включно з російським експортом нафти й газу, тіньовим флотом та постачаннями з третіх країн, що використовуються російською воєнною машиною.
  • Є домовленість про надання Україні військової підтримки на суму щонайменше 40 млрд євро у 2025 році, що відповідає зобов’язанням, взятим на себе Альянсом НАТО у 2024 році. Вони домовилися працювати через Контактну групу з питань оборони України, Ініціативу НАТО з безпекової допомоги і навчання для України (NSATU) та коаліції спроможностей, щоб прискорити підтримку майбутніх ЗСУ.

Основним пріоритетом підтримки є зміцнення інтегрованих спроможностей України в галузі протиповітряної оборони. Лідери також домовилися про подальшу підтримку для стримування масованих атак російських дронів та збільшення фінансування виробництва перехоплювачів дронів.

Президент України Володимир Зеленський подякував членам Коаліції охочих за участь у засіданні в четвер, 10 липня.

“Уперше в нашій зустрічі взяли участь представники Сполучених Штатів. Були генерал Келлог, сенатори Грем і Блюменталь. Загалом 32 учасники – глави й представники держав та урядів і міжнародних організацій. Я дякую за цю активність, і важливо, що формат коаліції охочих працює – працює для безпеки довгостроково і для захисту від російських ударів зараз”, – наголосив президент в повідомленні в телеграм-каналі.