Книжка року-2020: “Я змішаю твою кров з вугіллям”, “Мед і Паштет” та інші

Автор: Марія Супрун
19:56 24.02

Стали відомі лауреати всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2020» в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року».

Книжка року-2020: “Я змішаю твою кров з вугіллям”, “Мед і Паштет” та інші

До списку переможців  по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України, зазначається на сайті рейтингу.

Так, серед головних лауреатів: «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри, «Амадока» Софії Андрухович, «Хлібне перемир’я» та «Список кораблів» Сергія Жадана, «Я змішаю твою кров з вугіллям» Олександра Михеда, «Нарбут. Студії. Спогади. Листи» (Родовід), «Історія, яку розповіла Жука» Грасі Олійко, «Підручник відважного мандрівника» Мішеля Лекрьо, «Мед і Паштет» Уляни Чуби.

У премії «Нонфікшн» фіналістом стала книжка «Лицарі голодного Ренесансу» (Дух і літера) мистецтвознавця Дмитра Горбачова про український авангард 20-30-х років та репресії. Лавреат премії — філософ Тарас Лютий з книжкою «Культура принад та спротиву» (Темпора).

Відзнаку «Видавничий імідж року», що визначається за сумарним рейтингом книжок даного видавництва, які потрапили до Коротких списків, отримало видавництво «Дух і літера».

Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили 893 книжки. Експерти оцінюють книжки за якістю видання, перекладу, актуальності, тощо. Цьогоріч рейтинг відмовився від визначення Гран-прі та від урочистої церемонії нагородження через пандемію.

Всеукраїнський рейтинг “Книжка року” — це щорічна премія, заснована Костянтином Родиком та Галиною Родіною 1999 року. Вона є однією з найбільших в Україні та оцінює весь книжковий асортимент року: від української сучасної літератури, перекладів класики до дитячої літератури та мистецьких видань.

Нагадаємо, раніше ВВС News України назвала переможців літературного конкурсу “Книга року ВВС-2020”.

Великий Київ у Google News

підписатися