Книга Сергія Плохія про окупацію ЧАЕС потрапила до світового ТОП за версією The Telegraph

Автор: Оксана Тупальська
12:09 26.11

До ТОП-50 найкращих у 2024 році за версією The Telegraph потрапили три книги українських авторів. Сергія Плохія видання відзначило вдруге після початку повномасштабного вторгнення. Торік до світового рейтингу потрапила ще одна книга автора про війну в Україні.

Книга Сергія Плохія про окупацію ЧАЕС потрапила до світового ТОП за версією The Telegraph

The Telegraph таким чином розподілив відзнаки для українців:

  • 12 місце посіла книга Олександра Михеда “The language of War” (“Позивний для Йова”);
  • 39 місце – книга письменника й військового Артема Чапая “Україна”. Вона про те, як виглядала країна до вторгнення рф очима туристів;
  • 50 місце – книга Сергія Плохія “Chernobyl Roulette: A War Story” (“Чорнобильська рулетка: історія війни”). Про окупацію росіянами ЧАЕС у 2022 році.

Це лише перший пласт історії. Побачити історію вповні можна буде лише тоді, коли росіяни, які здійснили окупацію, почнуть говорити, а архіви в Москві будуть розкриті, – кажуть про наведені в книзі Сергія Плохія події на ЧАЕС, що відбувалися у лютому-березні 2022 року, журналісти Financial Times.

Сергій Плохій, історик, член Українського ПЕН, професор катедри української історії в Гарвардському університеті та директор Гарвардського українського наукового інституту, є атором ще однієї книги про чорнобильську катастрофу. Це “Chernobyl: History of a Tragedy” (Чорнобиль: Історія трагедії). Також у 2023 році до ТОП-50 The Telegraph увійшла його книга “Російсько-українська війна: повернення історії”. 

У мене перед очима одночасно стоїть три читачі, яких я намагаюся задовольнити, – говорить про свої книги Сергій Плохій, – Мої книги не тільки про Україну, але вона є в усіх моїх книжках. Я знаю, що буде переклад, тому для мене важливо, як мене сприйме український читач. 

І додає:

Також важливо, як мене сприймуть колеги. Для цього в кожній книжці є, може, не артикульований, але точно вбудований певний аргумент, і є спроба охопити нові джерела й надати нові інтерпретації. Якщо говорити про американську, британську, тобто світову авдиторію, то переді мною стоїть умовний читач такої газети, як The New York Times. Тобто це людина, яка, мабуть, нічого не знає про Україну (зараз це змінилося, та перед повномасштабною війною це було так), але є освіченою, зацікавленою у світі, багато читає про світову історію, події тощо. 

Великий Київ у Google News

підписатися