“Книга – краще ґаджета”: в Києві стартувала програма допомоги бібліотекам для дітей

Автор: Марія Супрун
17:37 10.02

Вперше в історії міста Києва бюджетом на 2022 рік не передбачено оновлення книжкового фонду дитячих бібліотек. Таким чином, більше 150 тисяч маленьких читачів залишилися без цікавих історій, без емоцій, без доброти та співвідчуття, оскільки ґаджет, на відміну від книги, є бездушною залізякою.

“Книга – краще ґаджета”: в Києві стартувала програма допомоги бібліотекам для дітей

Як розповіла директорка столичної дитячої бібліотеки імені Т. Г. Шевченка Яна Біленко, згідно з постановою Кабміну, публічні бібліотеки мають оновлювати свої фонди на 5% щорічно. Якщо взяти фонди дитячих бібліотек міста, то це оновлення має складати десь на 8 млн гривень щорічно, але цього року – це 0 гривень.

Через такий стан справ в Києві стартувала благодійна акція “Книга – краще за ґаджет”, в рамках якої планується зібрати для дитячих бібліотек, а їх 53 одиниці у кожному районі столиці, 1 мільйон гривень – це всього 50 копійок із кожного мешканця міста. 

Усі охочі можуть допомогти закупити нові книжки для дитячих бібліотек Києва та взяти участь в акції. Для цього необхідно перейти на сайт акції books.turbota.in.ua.

Нагадаємо, директорка дитячої бібліотеки розповіла, чому на нові книги збирають всім світом.

Великий Київ у Google News

підписатися