Княгині Ользі повернули зброю: у Києві з’явилась нова мініскульптурка “Шукай”:

Автор: Галина Ворона
14:19 24.05

Проєкт “Шукай”, який присвячено найвизначнішим пам’яткам та символам столиці, поповнився новою мініскульптуркою, що розкриває головний секрет пам’ятника княгині Ользі на Михайлівській площі.

Княгині Ользі повернули зброю: у Києві з’явилась нова мініскульптурка “Шукай”:

Про це повідомляється на Facebook-сторінці “Шукай”.

Княгиня Ольга – справжня стратегиня: смілива, креативна, віддана своїй землі та родині лідерка! З історії відомо, що вона помстилася древлянам за вбивство свого чоловіка, князя Ігоря, спаливши їхнє поселення.

У 1911 році скульптор Іван Кавалерідзе створював пам’ятник Ользі на замовлення Київського відділу військово-історичного товариства. В оригінальній версії княгиня поставала рішучою правителькою з мечем у руках.

Однак цей образ збентежив митрополита Київського і Галицького Флавіана і автору наказали “приборкати” жінку: меч прибрати, а в руки натомість укласти хрест. Скульптор на позір виконав побажання замовників: меч прибрав, хрест додав.

Але, як людина творча, він знайшов спосіб зберегти свій первісний задум: не відібрав в Ольги меч, а сховав його їй під плащ. У своїх спогадах скульптор натякнув, що саме про це свідчить поза Ольги, яка лівою рукою міцно стискає край плаща. За цю зухвалість його не було запрошено на відкриття пам’ятки.

За словами ініціаторів проєкту, нова мініскульптура “Шукай” повертає княгині її законну зброю і нагадує, що кожна українка – це Ольга, у кожної з нас свій меч. Причому ним може бути й усмішка, і значуща мовчанка, і влучне слово, і вчасна дія.

У Ольги під плащем – меч! Це повідомлення для кожного українця та українки, для кожного нашого друга і особливо для ворога. Я хочу, щоб жінки – чи то зовсім юні дівчата, чи поважні пані, наші подруги, сестри, доньки й матері – приходили до Ольги за силою і рішучістю, щоб вони відчували, що ніколи не самотні. Я хочу, щоб вони завжди були свідомі свого права на свободу, своєї здатності діяти та боротися”, – каже авторка проєкту “Шукай!” Юлія Бевзенко.

Відома волонтерка, засновниця проєкту “Птахи” Тата Кеплер зазначила, що як колись Ольга збирала для своєї помсти пташок – і сьогодні проєкт  само збирає на “пташок”, тобто на дрони.

У рамках мого проєкту ми збираємо на “Джоніки”: це цікава й надзвичайно важлива електроніка, яка допомагає сучасним “пташкам” нести в лапках вогонь нашої помсти. Правду кажучи, в мене під плащем не один меч, та й з-під плаща я їх давно вже дістала. І найближчим часом ховати не збираюся!”, – розповіла Тата.

Меценатом скульптури став Дмитро Синенко, який поділився тим, що війна віддаляє його від коханої, і в такий спосіб він хоче нагадати їй про її силу та висловити вдячність їй, а водночас і кожній жінці, яка в цей час захищає своїх дітей, свою країну, а нерідко й чоловіків.

Як і кожна мініскульптурка проєкту, фігурка Ольги має свою прикмету: Меча торкнись, відваги наберись.

  • Скульптор Юрій Білявський.
  • Де шукати: вул. Велика Житомирська, 2, фасад Дипломатичної академії України, Михайлівська площа.

Читайте також: Ювелірний дім, який допомагав створювати фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла, представив найбільшу виставку у Києві 

Нагадаємо, у столиці вже встановили понад 40 малесеньких скульптур, що промовляють про атмосферу та почуття великого міста.

Великий Київ у Google News

підписатися