Київська міськдержадміністрація (КМДА) оскаржує в суді рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ), який визнав порушення законодавства про конкуренцію через фінансування з бюджету у 2019 році берегоукріплюючих споруд Русанівської протоки.
Про це пише “Київвлада”.
АМКУ вважає, що це дало переваги “Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій” (“ДКБМК”) – орендарю та забудовнику ділянок, адже два ЖК на “облагородженій” набережній отримали конкурентну вигоду.
Антимонопольники, зокрема, посилаються на дані правоохоронців і стверджують, що компанія мала самостійно виконувати ці роботи.
Скандали навколо будівництва ЖК та берегоукріплюючих споруд тривають не перший рік. У 2021 році один із колишніх керівників КП “Плесо” ледь не отримав обвинувальний вирок за службову недбалість під час реалізації проєкту.
Попри це, КМДА вже здобула дві судові перемоги — Господарський суд Києва 7 листопада 2024 року повністю задовольнив її позов, а 11 березня 2025-го Північний апеляційний господарський суд залишив це рішення в силі. Щоправда, повний текст рішення першої інстанції наразі недоступний у держреєстрі, оскільки інформація заборонена до оприлюднення.
Остаточну крапку в цій справі поставить Касаційний господарський суд, який найближчим часом розпочне розгляд касаційної скарги Північного міжобласного територіального відділення АМКУ. Оскаржується рішення №60/46-р/к від 18 квітня 2024 року у справі №298/60/77-рп/к.23.
Читайте також: Головного архітектора Борисполя підозрюють у зловживанні службовим становищем
Нагадаємо, Володимир Бондаренко через земельний скандал пішов з посади секретаря Київради.