КМДА разом з киянами взялися рятувати найстаріший кінотеатр столиці

Автор: Тетяна Сененко
13:22 27.03

Адміністрація Києва не буде зносити найстаріший київський кінотеатр «Екран» на проспекті Перемоги, 115А. Будівлю кінотеатру збераються зберегти, а будь-які зміни зовнішнього вигляду «Екрану» буде узгоджувати з киянами.

КМДА разом з киянами взялися рятувати найстаріший кінотеатр столиці

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

За його словами, міська адміністрація хоче зберегти будівлю кінотеатру, а будь-які зміни зовнішнього вигляду «Екрану» буде узгоджувати з киянами.

Кінотеатр не входить до списку архітектурних пам’яток, а тому знаходиться під загрозою знищення. Наразі реконструювати кінотеатр неможливо, а остаточне рішення буде прийматися після вирішення питання продовження чи припинення договору оренди, раніше повідомляли у Департаменті культури КМДА.

Земельна ділянка, на якій частково розташований кінотеатр, передана в оренду Державному підприємству «Житлобуд» для будівництва багатоповерхівок з прибудованими приміщеннями. Згідно з угодою, передбачається можливість знесення будівлі кінотеатру після передачі в комунальну власність територіальної громади Києва нового приміщення установи культури площею не менше 583 квадратних метра в складі комплексу житлових будинків.

Натомість в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський заперечує цю інформацію, мовляв, чутки про знесення кінотеатру під забудову – це «чергова спроба маніпуляторів чи фахівців».

Разом з тим, на офіційному сайті КМДА з’явилася петиція від киянина Іллі Бражка, який просить врятувати найстаріший кінотатр столиці.

” Побудований у 1911 році, «Екран» являє собою неоціненну пам’ятку історії та культури нашого міста. Кінотеатр працював до 2010 року і був останнім у Києві, де виготовлялися мальовані афіші. За час свого існування «Екран» не змінював призначення, показував фільми навіть у роки Другої Світової війни. Але переживши війну, кінотеатр може не пережити байдужість Київської влади.

У 2018 році в приміщенні кінотеатру сталася пожежа, яка привела його в аварійне становище. Наразі «Екран» потребує термінової реконструкції.

Я переконаний, що Київ має брати приклад з найкращих столиць Європи, які дбайливо ставляться до свого історичного спадку. Нажаль, поки що Київська влада більше опікується безликими торговими центрами та багатоповерхівками, аніж пам’ятками своєї історії та культури. Забувши про них, Київ ризикує назавжди втратити частину своєї славетної історії.

Саме тому я закликаю Київську міську ради терміново:

1) занести кінотеатр «Екран» (проспект Перемоги, 117) по переліку пам’яток архітектури Києва;
2) виділити кошти та провести тендер на капітальну реконструкцію, в результаті якої кінотеатр стане зручним та затишним, отримає сучасний вигляд але збереже історичне обличчя”, – йдеться у петиції.

Ще один легендарний столичний кінотеатр  “Київська Русь”, відкритий у далекому 1982 році, збираються закривати на капітальний ремонт. Результати проведеної роботи офіційно презентують цього  року.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...