Кличко закликав прибрати несанкціоновані пункти прокату самокатів

13:10 08.08

Компанія Bolt без погодження з містом розмістила у столиці пункти прокату електросамокатів. Рух цього виду “транспорту” не врегульований чинним законодавством України, тому місто не може дозволити компанії надавати такий вид послуг.

Кличко закликав прибрати несанкціоновані пункти прокату самокатів

Про це повідомив у Телеграм-каналі мер Києва Віталій Кличко.

Він закликав компанію прибрати несанкціоновано встановлені пункти прокату. І дотримуватися чинного законодавства.

Інакше міські служби будуть змушені прибрати самовільно розміщені пункти з електросамокатами”, – зазначив мер.

Він навів приклад цивілізованої співпраці з містом і надання послуг у законний спосіб пунктами велопрокату, що вже два роки успішно працюють в столиці і розширюють мережу.

Кличко також додав, що до КМДА надійшли пропозиції на проведення інвестиційного конкурсу на розміщення пунктів прокату електросамокатів – за принципом велопрокату.

загрузка...

І конкурс буде проведений, але – після внесення відповідних змін до законодавства України про дорожній рух” – запевнив він.

Водночас менеджер Bolt Тарас Потічний оприлюднив офіційну заяву компанії, у якій зазначив, що продаж, прокат і керування електросамокатами та іншими видами персонального легкого електротранспорту (гіроскутери, моноколеса тощо) наразі не є законодавчо забороненим видом діяльності в Україні (відповідно до статті 42 Конституції України та статті 3 Цивільного кодексу України діє принцип свободи підприємницької діяльності, яка не заборонена законом).

Він також підкреслив, що право користувача керувати електросамокатом гарантоване статтею 19 Конституції України, яка передбачає, що для громадян діє принцип “все, що прямо не заборонено законодавством, дозволено”.

У компанії впевнені, що міська влада на сьогодні не має підстав вимагати від бізнесу отримання будь-якого роду погоджень і дозволів, оскільки вони не передбачені законодавчо.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, влада міста розглядає варіант будівництва тимчасових доріжок для електросамокатів та велосипедів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...