Про це міський голова сказав під час онлайн-брифінгу сьогодні.
Відповідаючи на закиди, що, мовляв, ресторани і магазини зачинено, а транспорт продовжує курсувати і сприяти скупченню людей, Кличко нагадав, що минулорічний жорсткий локдаун, викликав хвилю обурення і критики.
Водночас Кличко закликав усіх не допустити ситуації, коли “ляже” медична система, адже тоді не буде кому рятуватиме здоров’я і життя громадян.
“Ми добилися того, щоб під заборону не потрапив громадський транспорт. Він у нашому місті працює за визначеним регламентом і з дотриманням норм безпеки, заповненістю не більше 50 відсотків місць, що передбачені технічною характеристикою транспортного засобу. І на цьому моменті я хотів би наголосити: громадський транспорт під час карантину працює виключно для тих пасажирів, які добираються на роботу чи в невідкладних справах. Для киян, які працюють в сферах життєзабезпечення міста. Натовпи в транспорті – це, я вважаю, безвідповідальністю тих людей, які не дотримуються рекомендацій і нехтують правилами. Які роблять вигляд, що в нас ситуація нормальна і немає ніякого вірусу”, – сказав Кличко.
Мер наголосив: якщо ситуація не поліпшиться, і міська влада, і уряд будуть ухвалювати рішення щодо зупинки громадського транспорту в столиці. Тоді буде дуже жорсткий локдаун.
Нагадаємо, у Києві за минулу добу коронавірус виявили у 1 300 осіб, померли 49 хворих, одужали 333 пацієнтів.
Нагадаємо, раніше ми писали, що кияни, як і інші мешканці “червоних” карантинних зон, віднині не зможуть без масок ні вийти на вулицю, ні прогулятись у парку чи сквері.