Кличко анонсував створення райрад в Києві – для чого вони киянам

Автор: Марія Супрун
14:40 18.10

Мер Києва Віталій Кличко ініціював розгляд Київрадою питання щодо створення районних рад в столиці і вже на одній з найближчих сесій його мають розглянути. 

Кличко анонсував створення райрад в Києві – для чого вони киянам

Про це Кличко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Прошу всі фракції та кожного окремого депутата Київради проявити мудрість та мужність при вирішенні цього питання. Нагадаю, районні ради у киян забрав режим Януковича у 2010 році, і до сьогодні базове місцеве самоврядування в Києві не було повернуто. Отже це рішення не лише актуальне, але і «перезріле»“, – зазначив Кличко.

Також він додав, що сьогодні політики та посадовці найвищого рівня намагаються контролювати Київ, хоча це мають робити кияни.

Мер міста також розповів, для чого киянам районні ради:

  • По-перше, Київ занадто велике місто, щоб кияни могли особисто знати свого депутата, скаржитись та доносити ідеї. Адже кожен район міста – це спроможна громада з кількістю населення невеликого обласного центру, яка живе і розвивається. Депутати районних рад будуть на постійному зв’язку зі своїми сусідами, зможуть більш оперативно реагувати на їхні проблеми.
  • По-друге, більше представництва – більше прозорості. Київська влада вже сьогодні є лідером серед усіх міст по прозорості роботи – ми перші повністю відкрили детальну інформацію про бюджет міста через онлайн сервіс «Відкритий бюджет», всі закупівлі ми проводимо через сервіс «ProZorro», за що місто навіть отримало відзнаку. Але демократії та прозорості багато не буває. Запровадження районних рад дозволить киянам розуміти на що і як витрачаються бюджет в їх районі, та впливати на це.
  • По-третє, більше депутатів не означає більше витрат. Всі депутати районних рад будуть працювати на громадських засадах, тобто без заробітної платні. Так само як і депутати міської ради.

Нагадаємо, 7 жовтня відбулось відразу два пленарних засідання Київської міської ради – чергове та позачергове. В порядку денному було багато важливих питань, які розглянули депутати – детальніше читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися