Про це розповіла місцева активістка Анабелла Моріна.
За її словами, у 2021 році відбулось обговорення, що з ним робити. Обговорення тоді було дуже гостре, думки розділилися 50/50.
Згідно діючому законодавству, ми не маємо права його залишити та дозволити далі розростатися. Водночас ми маємо повагу до тих поховань, що вже відбулися і не бажаємо заважати людям шанувати пам’ять свої улюбленців“, – зазначила вона.
Як компроміс вирішили не зачіпати діючі поховання, але замість бетонних та пластикових надгробків висадити дерева та кущі поруч із похованнями.
Тому власників поховань просять цього тижня прибрати надгробки та обрати ту рослину, яку бажають посадити на цьому місці.
Висаджувати будемо з четверга по суботу. Саджанці та землю надає КП УЗН 0болонського району. Якщо ви поїхали, можете надіслати фото поховання та написати рослину. Якийсь час бетонні, гранітні та пластикові надгробки будуть знаходитись на спеціальному майданчику поруч. Надгробки у формі квітників залишаться, як є. Коли дерево чи кущик підросте, на нього можно повісити стрічки чи дзвіночки. І воно буде розмовляти. Життя продовжиться”, – додала Анабелла Моріна.
Читайте також: Міське кладовище для домашніх тварин планують створити на Троєщині
Нагадаємо, капремонт у парку біля озера Йорданське розпочали восени 2021. До великої війни там встигли влаштувати нові доріжки, газони велодоріжку.