У неділю сусіди М’янми відправили військові кораблі та літаки з гуманітарною допомогою та рятувальниками на тлі активізації міжнародної допомоги після того, як сильний землетрус зруйнував більшу частину бідної країни Південно-Східної Азії.
За даними військового уряду, в результаті землетрусу магнітудою 7,7 бала, що стався в п’ятницю, одного з найсильніших у М’янмі за сторіччя, загинули щонайменше 1600 осіб, а 3400 отримали поранення, пише Reuters.
«Усі військові та цивільні лікарні, а також працівники охорони здоров’я мають працювати спільно, скоординовано та ефективно, щоб забезпечити ефективне медичне реагування», – заявив голова хунти старший генерал Мін Аунг Хлайн, за повідомленнями державних ЗМІ.
За оцінками прогностичного моделювання Геологічної служби США, кількість загиблих у М’янмі може перевищити 10 000 осіб, а втрати можуть перевищити річний обсяг виробництва країни.
Землетрус відчутно сколихнув частину сусіднього Таїланду, обрушивши хмарочос, що будується, і вбив 17 людей, повідомляє влада Таїланду. Щонайменше 78 людей залишилися в пастці під уламками будівлі, що звалилася.
За даними Організації Об’єднаних Націй, найбільше смертоносне стихійне лихо, що обрушилося на М’янму за останні роки, пошкодило критично важливу інфраструктуру, включаючи аеропорт, автомагістралі та мости, що сповільнило гуманітарні операції.
Землетрус стався в країні, вже охопленій хаосом громадянської війни, яка загострилася після військового перевороту 2021 року, в результаті якого було повалено обраний уряд лауреата Нобелівської премії Аун Сан Су Чжі та розпочалося загальнонаціональне збройне повстання.
Бойові дії завдали серйозних збитків переважно аграрній економіці М’янми (що раніше називалася Бірмою), призвели до переміщення понад 3,5 мільйонів людей і зруйнували основні служби, такі як охорона здоров’я.
Опозиційний уряд національної єдності, до якого входять залишки попередньої адміністрації, заявив, що антихунтівські ополченці під його командуванням призупинять усі наступальні воєнні дії на два тижні з неділі.
“NUG спільно з силами опору, союзними організаціями та групами громадянського суспільства проведуть рятувальні операції”, – йдеться у заяві.
Жителі деяких районів країни, що найбільш постраждали, повідомили агентству Reuters, що державна допомога поки недостатня, і людям доводиться піклуватися про себе самостійно.
За словами місцевого жителя Хань Цзиня, все місто Сагаїнг, розташоване неподалік епіцентру землетрусу, було зруйноване.
За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань, лікарні в центральних та північно-західних районах М’янми, включаючи Мандалай та Сагайн, важко справляються з напливом поранених.
Індія, Китай та Таїланд входять до числа сусідів, які направили гуманітарну допомогу та фахівців, а також допомогу та персонал з Малайзії, Сінгапуру.
Відомо, масштабні лісові пожежі у Південній Кореї: кількість загиблих зросла до 30.