Про це розповів заступник директора департаменту безпеки руху, охорони праці та екологічної безпеки АТ «Укрзалізниця» Тарас Пасічник.
Станом на 8 листопада у межах Києва та Київської області травми різного ступеню важкості отримали 55 осіб, — з них 34 — смертельні. За аналогічний період минулого року було травмовано 39 осіб, з них 24 — смертельно, зазначив посадовець.
“Особливо турбує, що серед постраждалих і загиблих є діти віком до 16 років. Якщо у 2022 році у нас ні в Києві не було смертельних випадків, тільки травмування, то цьогоріч — один загиблий і троє травмованих. Перший випадок трапився у липні на колії станції Київ-Дніпровський. Підліток 2008 року, мабуть, хотів похизуватися перед дівчинкою, виліз на дах вагона-зерновоза і був уражений електричним струмом. Він не вижив”, – додав Пасічник.
Він нагадав, як під час осінніх шкільних канікул, 23 жовтня двоє хлопців 12 і 15 років на станції Київ-Товарний піднялися на дах вагона, обоє отримали ураження електричним струмом і були доставлені до опікового центру однієї з міських лікарень. За попередньою інформацією підлітки теж шукали гострих вражень і вдалих кадрів для селфі.
Також “Укрзалізниця” фіксує випадки, коли люди в навушниках не чують наближення поїзда і гинуть. Такий випадок трапився 2 листопада у Бучі з молодою дівчиною, яка не чула сигналів поїзда. Того ж дня був зафіксований ще один нещасний випадок у Боярці. Правоохоронці встановили, що чоловік, який потрапив під поїзд був у стані алкогольного сп’яніння. Але він вижив і його доправили у лікарню. Люди у стані алкогольного сп’яніння часто травмуються на залізниці.
Відомо, Укрзалізниця до кінця листопада змінює рух низки поїздів.