Керівництво Заповідника Києво-Печерська Лавра лишило лазівку для Павла Лебедя, щоб судитися за територію

Автор: Оксана Тупальська
18:48 12.01.2023

Після припинення дії договорів з УПЦ про користування храмами на території Заповідника Києво-Печерська Лавра, церковна організація вже має важелі для звернення до судів. Їх забезпечили своїми діями керівники Заповідника. У цьому переконаний пресофіцер 112 бригади сил ТРО ЗСУ, кандидат політичних наук Андрій Ковальов.

Керівництво Заповідника Києво-Печерська Лавра лишило лазівку для Павла Лебедя, щоб судитися за територію

Приводом звернення до судів може стати невчасне інформування заповідником церковну організацію про припинення з ними співпраці з боку держави.

«Московський патріархат уже доповів, що Заповідник розірвав з ними угоду на оренду з порушенням. Дійсно, згідно закону, чиновники Заповідника мали повідомити релігійну організацію за місяць до закінчення терміну угоди, що продовжуватись вона не буде. Вони цього не зробили. І заклали міну сповільненої дії, що зіграло на руку УПЦ (МП). І юристи УПЦ активно заявляють, що будуть звертатися до судів», – розповів Ковальов

Він переконаний, що така недбалість виникла не випадково – але тому, що Павло Лебідь роки тому для здійснення будівництва на території корумпував державних службовців Заповідника.

«Він почав ставити на посади своїх людей – зокрема, очільника Заповідника Києво-Печерської Лаври. І десятками років чиновники Мінкульту, правоохоронних органів та Заповідника не помічали і заплющували очі, що руйнували історичні споруди, корпуси 18-19 століття. Натомість виростали нові готелі, будинки, яких взагалі раніше не існувало, відбувалися земляні роботи, розкопувались ділянки Лаври», – каже Ковальов.

Після того, як держава зрештою усвідомила, що територія заповідника – це її власність, на часі розібратися з майном на території заповідника, яке не використовувалось як церковне. Адже договір оренди в УПЦ закінчився лише на 2 храми Верхньої Лаври – це Успенський собор або Велика церква та Трапезний храм Антонія та Феодосія.

На території Верхньої Лаври є ще і інші храми, не задіяні раніше УПЦ, які були музеями або пусткою. Це Мазепинський та Всехсвятський храми, які є прикладом українського бароко, Троїцька надбрамна церква, Храм лікаря Агапіта, який використовується заповідником в якості актової зали, а ще – Благовіщенський храм.

Нагадаємо, “ВК” розповідав про депутатство Павла Лебедя у Київраді та чим «відзначився» колишній намісник Києво-Печерської Лаври. А також кореспонденту «ВК» у Мінкульті розповіли, як довго не надаватимуть у користування приміщення на території Києво-Печерської Лаври.

Великий Київ у Google News

підписатися