Керівництво Могилянки перевірку Держінспекції архітектури та містобудування назвало незаконною

Автор: Любава Лисичкіна
19:33 07.03

НаУКМА вважає, що має місце нехтування законністю керівниками центральних органів виконавчої влади.

Керівництво Могилянки перевірку Держінспекції архітектури та містобудування назвало незаконною
Світлодіодне освітлення

Про це  ідеться у  публікації прессцентру університету. 

У Могилянці  перевірку назвали тиском та перелічили кілька факторів, які вказують на її незаконність.

Зокрема:

  •  ГО «Спадщина», звернення якої стало підставою для проведення перевірки, не зареєстроване в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». А тому призначення позапланової перевірки на підставі вказаного звернення є абсолютно безпідставним
  • Звернення ГО «Спадщина» було адресоване народній депутатці Олені Шуляк, яка своїми депутатськими зверненнями скерувала звернення до ДІАМ та Мінінфраструктури. Однак депутатське звернення не прирівнюється до звернення фізичної або юридичної особи і тому не може бути самостійною підставою позапланової перевірки.
  • Відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (Постанова КМ України від 23 травня 2011 р. № 553), позапланова перевірка може призначатися лише на підставі рішення Комісієї щодо розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності.
  • Ані в наказі голови ДІАМ, ані у направленні інспекторів не зазначено будь-яких конкретних питань, які стали підставою позапланової перевірки і які підлягають контролю.  

«З проєктом реставрації та самими реставраційними роботами на Братських келіях ознайомлювалися представники центральних та місцевих органів влади, архітектори й реставратори, зокрема з метою підтвердження відповідності цих робіт проєкту реставрації – і підтвердили цю відповідність. За таких обставин, НаУКМА вважає, що має місце нехтування законністю керівниками центральних органів виконавчої влади, що є неприпустимим», – пише пресслужба університету.

На переконання керівництва університету,  внаслідок такого протиправного призначення позапланової перевірки, громадськість та навчальний заклад не можуть розраховувати на об’єктивність та законність її результатів.

Нагадаємо, “ВК” писав про те, що ДІАМ займеться резонансними будівництвами на території Києво-Могилянської академії та Солом’янського парку.

Як відомо, 200-річні келії Братського монастиря взялись перебудовувати: на пам’ятці третій день тривають демонтажні роботи. За даними пам’яткоохоронної спільноти “Цегла“, на пам’ятці планували звести додатковий горішній простор (мансарду), для чого оригінальні 200-річні дубові балки планують замінити на армований каркас.

Великий Київ у Google News

підписатися