П’єсу створив актор, військовослужбовець Макс Девізоров в рамках проєкту “Театр Ветеранів”. Твір – його особиста історія кохання, яка ще кілька років тому надихала романтиків, читачів світської хроніки, а з початком повномасштабного вторгнення обернулася розчаруванням та зрадою.
Коли мене запросили створювати Театр Ветеранів, я й не думав, що писатиму. Тоді я був максимально спустошеним – повна дезорієнтація і крах довіри. Але завдяки підтримці побратимів з ТрО Медіа, Максима Курочкіна та команді, що сформувалася, я поступово повертався до життя”, – розповідає Максим Девізоров.
Посилання на квитки.
За сюжетом п’єси, ліричний герой Девізорова, який нещодавно знайшов свою справжню любов, вступає до лав ТрО. Він робить коханій пропозицію і почувається найщасливішим у світі, адже “його жінка” обіцяє не просто чекати, але й всіляко доводить свої почуття. Чого лиш вартує повідомлення про те, що незабаром у подружжя народиться дитина. Однак допоки герой Девізорова тішиться думками про сина і намагається перевестись в інший підрозділ, щоби бути ближче до коханої й первістка, – його історія кохання стає драмою.
Писати слід про те, що не можеш більше носити в собі…Тож я вирішив написати п’єсу, щоб відпустити біль, якого завдала мені зрада людини, з якою я мріяв про сім’ю. На жаль, подібні історії зараз трапляються часто, тож про цю проблему варто говорити”, – коментує драматург.
У виставі порушуються актуальні, але досі незручні для театральної сцени питання: війна і її вплив на взаємини в родині; обов’язок перед Батьківщиною очима чоловіка, який воює, і жінки, яка чекає, потреба в діалозі; переосмислення стосунків у родинах, травмованих війною (зокрема і тема інвалідизації військових).
Важкі питання режисер Олекса Гладушевський пом’якшує несподіваною формою – вводить у виставу стилістику чарівної казки. Подача цікава тим, що в казці з дитинства безпомилково впізнаємо “добро” і “зло” (і зло має бути покаране), також така стилістика дозволяє зберегти певну дистанцію від проблематики – осмислити її без ретравматизації.
Я дуже пишаюсь Максимом Девізоровим, який мав сміливість та щирість відверто говорити про найболючіші для нього речі. Але для мене було головне, щоб для глядачів вистава мала не травмуючий, а дещо терапевтичний ефект, тому я запропонував зробити цю історію в формі казки!”, – каже Олекса Гладушевський.
Вперше виставу представили в рамках фіналу проєкту “Театру Ветеранів”. 15 і 16 лютого глядачі побачать оновлену версію твору – історію Макса Девізорова доповнить лавсторі ще одного військового, яка завершилася щасливо. Початок – 19.00. Адреса: Театр Драматургів, вул. Сагайдачного, 25-г.
У постановці задіяні: Павло Власенко, Артем Волков, Вадим Гринчук, Максим Девізоров, Андрій Карпов, Марія Краснощок, Ніколь Мацкул, Діана Мироненко, Григорій Наумов, Влад Пістряк, Михайло Поліщук.
Довідка:
Максим Девізоров – актор театру й кіно. Із перших днів повномасштабного вторгнення вступив до лав ТрО, пройшов Донецький, і Харківський напрямок. У 2024 взяв участь у проєкті “Театр Ветеранів” на базі Театру Драматургів. В рамках лабораторії перших п’єс створив автобіографічний твір “І в горі…і шототам”, який ліг в основу вистави “І в горі, і в радості…”.
Олекса Гладушевський – продюсер кіно і телебачення, засновник та генеральний продюсер кінофестивалю Миколайчук OPEN у Чернівцях, а також засновник кіно-театральної премії “Чорний лотос”.
Має досвід роботи як журналіст, редактор, сценарист. Як режисер театру дебютував 2022. Зараз на сценах київських театрах йдуть 3 твори з режисурою Олекси Гладушевського: “Зелені коридори” (за твором Наталі Ворожбит), Театр Драматургів, “Ляльковий дім” (Генрік Ібсен), Малий театр, “Величне століття. Веселе” (Сергій Кулибишев), театр “Золоті Ворота”.
Театр Ветеранів – спільний проєкт “ТРО Медіа” та “Театру Драматургів”. В рамках проєкту ветерани війни, волонтери та члени їхніх родин – за допомогою кураторів – створювали дебютні п’єси. За задумом авторів проєкту – якісні твори, створені ветеранами, згодом зможуть репрезентувати Україну за кордоном.
А поки ви шукаєте вільну годину, аби піти на виставу, у театрі тривають репетиції…