Кажани у холодильнику: кияни рятують тварин від морозу і “переляканих” людей

Автор: Любава Лисичкіна
23:20 21.01

Кажани зазвичай взимку лягають у сплячку, проте можуть прокинутися, якщо їх потурбує якийсь майстер-прокладач кабелю. Потім залітають у теплий під’їзд, де вже не можуть заснути. А на двір їх відпустити не можна — замерзнуть.

Кажани у холодильнику: кияни рятують тварин від морозу і “переляканих” людей

Як повідомляється, вдома у киянки  живе близько двохсот кажанів — зимують у холодильнику. Тваринок Тетяна Ляшенко  разом з колегами з команди рятувальників KARG — Kyiv Animal Rescue Group  забирала з під’їздів або витягала з шахт ліфтів. Тетяна – керівниця команди з порятунку тварин.

За словами члена команди рятувальників  Михайла Сторожука, мешканці будинків по-різному сприймають кажанів, які оселяються у багатоповерхівках. Одні кричать, що це сатана, бігають з віниками та вбивають кажанів, інші виселяють на вулицю у морози, наражаючи на загибель. Дехто розуміє, що це червонокнижні тварини, забирає до себе до прибуття рятувальників.

Залежно від виду, колонії кажанів можуть гуртуватися в групи до трьох тисяч особин. Так,   на проспекті Гонгадзе, у звичайній багатоповерхівці,  оселилася найбільша популяція кажанів у Києві, говорять рятувальники. Вони також надавали тваринам допомогу.

В якому саме будинку, рятувальник не зізнається, щоб не наражати червонокнижних тварин на небезпеку, і посилається на угоду про збереження кажанів у Європі. 

До слова,  з парку “Наталка” не можуть вигнати лебедів, які мають летіти у вирій.

 

Великий Київ у Google News

підписатися