Кава скоро буде недоступною? Подумала про це, коли побачила нові ціни в улюбленій кав’ярні. На минулому тижні було 57 грн, зараз 70. Майже 2 євро, майже Європа. А всього тиждень пройшов, – розповідає Ольга Насонова.
Жителька столиці розповідає, що в останні роки стала значно більше купувати кави, щоб краще себе почувати та просто порадувати душу традиційним напоєм. Проте додає – за останні 5 років вартість кави у Києві постійно зростає.
Каву зараз п’ють наче всі, і язвєнніки, і трезвенніки. До щоденої кави привчились досить швидко, гуляти з стаканчиком в руці вже звично. Кав’ярні розташовані і біля метро, і на ринку, і в усіх ТРЦ. Навіть не помічаєш, як стаканчик з кришечною в руці опиняється… Катаюсь на велосипеді кожного дня, навіть зимою. Люблю поїхати в парк і з кавою посидіти на лавочці. Весь парк мені як зал ресторану, і качки з воронами – мої сусіди.
![](https://bigkyiv.com.ua/wp-content/uploads/2025/02/476769768_18445071658074915_6857208104391509527_n.jpg)
Про причини зростання цін Ольга знає – бо її вартість зросла в усьому світі. Проте додає – все ж є нюанси:
Якщо це заклад з доданою вартістю: столики, інтер’єр, красиві чашки – підвищення цін якось виправдано. Крім кави, такий заклад продає емоцію та комфорт. Але якщо такі ж ціни в кіоску з вагонки, тут вже треба постаратися продати. Для економних це вже дорого, для платоспроможних вибагливих – не зручно, – ділиться роздумами киянка.
Каже, що лише в Києві нині вуличних кав’ярень більше тисячі, і попит чималий:
Причина такого активного росту кав’ярень проста: доступний продукт, каву міг дозволити собі будь-хто. В ресторан не всі можуть кожного дня ходити, а в кав’ярню можуть. І з точки зору інвестицій вони також відносно недорогі, особливо в кіосках.
А ще Ольга звертає увагу на те. що кіоски в Києві поступово демонтовують, а це означає, що стріт-кави (яку купують трохи дешевше) також скоро не буде. Хочеш випити філіжанку гарячої – сідай за столик у кав’ярні, готримуй гарне обслуговування, але і плати більше.
Читайте також: Кава у столиці найдорожча в Україні – скільки коштує філіжанка
Про причини зростання цін на кау говорили всередині грудня. Тоді прогнозували, що черзх місяць-півтора вартість продукту в Україні полізе вгору. Ось цей час і настав. З весни 2024 року покупці кави вже платили на 15-20% більше, а до кінця 2025 року віддадуть додаткових +50%, казали у компанії Leader Coffee.