Фільм українського режисера про війну на Донбасі побореться за “Оскар”

15:19 24.09.2020

Драма “Атлантида” українського режисера Валентина Васяновича побореться за здобуття премії Американської кіноакадемії “Оскар” в категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. В активі стрічки вже є перемоги на відомих фестивалях.

Фільм українського режисера про війну на Донбасі побореться за “Оскар”

Як повідомляє Держкіно, таке рішення прийняв Український Оскарівський Комітет.

Світова прем’єра “Атлантиди” відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції “Горизонти”, де картина здобула історичну для України перемогу.

Українська прем’єра стрічки відбудеться вже 26 вересня, в рамках міжнародної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Події фільму Валентина Васяновича розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Головні ролі в картині виконують ветерани російсько-української війни: логіст фонду “Вернись живим” Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк.

“Атлантида” вже має широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50 фестивалях, де окрім Венеційської перемоги, він отримав ще чотири Гран-прі. Стрічку придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн. Окрім того, “Атлантида” увійшла у довгий список Премії Європейської кіноакадемії.

93-я церемонія вручення премії “Оскар” за досягнення у галузі кінематографу за 2020 рік відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

В український прокат “Атлантида” вийде 5-го листопада 2020 року.

Нагадаємо, окрім “Атлантиди”, цьогоріч у національному відборі брали участь лірична комедія режисера Антоніо Лукіча “Мої думки тихі” та документальна стрічка Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин”.

Великий Київ у Google News

підписатися