Карантин, день 666. Немає чітких доказів, що мутація Омікрону є більш небезпечною

Автор: Любава Лисичкіна
09:17 08.01

Столичний лікар-інфекціоніст таокж пояснив, чому перед і після COVID-19 багато людей відзначають загострення герпесу – появу оперізуючого лишаю та інші прояви.

Карантин, день 666. Немає чітких доказів, що мутація Омікрону є більш небезпечною

Як зазначив практикуючий столичний лікар-інфекціоніст, аспірант Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України Євген Дубровський, нормально, якщо коронавірус, як і будь-який інший респіраторний вірус, мутує.

«Це звичайний природній процес. Коли мутації менш «влучні», то такий варіант вірусу нежиттєздатний і зникає з популяції. Залишаються циркулювати лише успішні варіанти, і «Омікрон» — один з таких», – зауважив лікар.

За словами Дубровського, наразі немає чітких доказів, що ця мутація більш небезпечна та викликає важчий перебіг. Офіційні організації, як наприклад ВООЗ, утримуються від гучних заяв та висловлюють лише стурбованість. Вона зумовлена швидкістю поширення цього штаму та його потенційною можливістю обходити імунний захист.

Дубровський також додав, що якою буде ситуація надалі, поки що невідомо. Але те, що роблять інформаційні ресурси, розкручуючи паніку та істерію в суспільстві, на його переконання,  категорично неприпустимо.

Інфекціоніст також розповів, чому перед і після COVID-19 багато людей відзначають загострення герпесу. 

За словами Дубровського, герпетичні захворювання, зокрема і герпес Зостер (оперізуючий лишай), —надзвичайно чутливі до будь-яких змін в імунній системі.

«Так склалося, що ця група вірусів живе з людиною все життя, не зникаючи з організму і проявляючись в найнезручніші моменти, коли йде виснаження захисних сил. Важкий COVID-19 здатен викликати порушення роботи імунної системи. Некоректна робота певних ланок захисту призводить до ускладнень, і це використовують герпес-віруси», – пояснив лікар.

Іншою  причиною він назвав  прийом стероїдних препаратів (гормонів), які застосовуються в лікуванні важкого COVID-19. За словами інфекціоніста, це призводить до імуносупресії, а підступний герпес тільки того і чекає.

Варто знати, як працюватимуть центри вакцинації на різдвяні свята.

Великий Київ у Google News

підписатися