Результати дослідження опубліковані у журналі Cell Steam Cell.
Фахівці виростили із стовбурових клітин ниркові тканини та заразили їх коронавірусом. Потрапивши у штучну нирку, патоген викликав рубцювання.
Результати свідчать про те, що SARS-CoV-2 може безпосередньо інфікувати клітини нирок і викликати пошкодження клітин з подальшим фіброзом.
Наголошується, що результати дослідження можуть пояснити зниження функції нирок, яке спостерігалося у 90 тисяч заражених у США.
Раніше вчені з Каліфорнійського національного дослідницького центру приматів (США) та Дослідницького інституту Ротмана в Торонто (Канада) з’ясували, що при попаданні в мозок через ніс коронавірус викликає у людей, які перехворіли, такі симптоми, як проблеми з пам’яттю, порушення координації та «туман у голові».
Спостереження за макаками-резусами показали, що симптоми ураження нейронів мозку у них виявляються через сім днів після зараження. Найчастіше це помітно у старих тварин, що хворіють.
Нагадаємо, у столиці зафіксовані перші випадки захворювання на новий штам коронавірусу “омікрон” (omikron), який, за даними фахівців, має більшу контагіозність.