Карантин, день 656. Хворі на COVID-19 зможуть сидіти на ізоляції вдвічі менше: практика США

Автор: Тетяна Сененко
08:21 29.12.2021

Федеральні Центри з контролю та профілактики захворювань США скоротили термін самоізоляції при зараженні коронавірусною інфекцією з десяти до п’яти днів.

Карантин, день 656. Хворі на COVID-19 зможуть сидіти на ізоляції вдвічі менше: практика США
Про це йдеться в оновленій рекомендації, яка доступна на сайті CDC.
 
“Зважаючи на те, що ми в цей час знаємо про COVID-19 і штам Омікрон, CDC скорочує рекомендований час ізоляції з 10 днів для людей з коронавірусом до п’яти днів, якщо хвороба протікає безсимптомно, з наступним п’ятиденним носінням маски в присутності інших”, – повідомляється у документі.
 
CDC зазначає, що “ця зміна виправдана наукою”. Як наголошується в тексті, зміни були введені після того, як з’ясувалося, що в більшості випадків передача коронавірусу відбувається на ранній стадії захворювання, як правило, за один-два дні до появи симптомів і через два-три дні після.
 
Водночас, CDC при цьому посилили рекомендації для тих, хто контактував із зараженими. Від обов’язкового карантину звільняються лише ті, хто отримав три дози вакцини від коронавірусу. Раніше за наявності ризику зараження не йти на карантин можна було всім, хто прищепився двома дозами вакцини від коронавірусу.
 
“Ці зміни дозволяють кожному безпечно продовжувати своє повсякденне життя”, – заявила директор CDC Рошель Валенські.
Нагадаємо, у столиці зафіксовані перші випадки захворювання на новий штам коронавірусу “омікрон” (omikron), який, за даними фахівців, має більшу контагіозність.

Великий Київ у Google News

підписатися