Карантин, день 636. Сьогодні почнуть відстороняти від роботи нещеплених від COVID-19 держслужбовців та соцпрацівників

Автор: Галина Ворона
08:13 09.12.2021

З 9 грудня 2021 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2393 від 1 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Карантин, день 636. Сьогодні почнуть відстороняти від роботи нещеплених від COVID-19 держслужбовців та соцпрацівників

Згідно з наказом, крім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину підлягають співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Працівники вищезазначених установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. При цьому звільняти працівника через відсутність щеплення не мають права.

Контроль за допущенням до роботи тільки працівників з COVID-документами покладається на керівника підприємства. Відповідальність за порушення вказаної статті для керівника підприємства складає від 34 тисяч гривень.

Щойно працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його відсторонення від роботи немає. Працівник має бути допущений до роботи.

Читайте також: Обов’язкова вакцинація від COVID-19: кого не мають права відсторонювати від роботи без щеплення

Нагадаємо, Київ і Київщина є беззаперечними лідерами за рівнем вакцинації від COVID-19 в Україні.

Великий Київ у Google News

підписатися