Карантин, день 631. У Китаї відкрили антитіло, яке нейтралізує всі варіанти коронавірусу

Автор: Тетяна Сененко
09:18 04.12.2021

Молекулярні біологи з Китаю відкрили антитіло 35B5, здатне поєднуватися з найстабільнішою часткою у структурі S-білка коронавірусу та нейтралізувати всі його штами, у тому числі варіацію “омікрон”.

Карантин, день 631. У Китаї відкрили антитіло, яке нейтралізує всі варіанти коронавірусу

Перші підсумки дослідів із цими молекулами були розкриті у статті в електронній бібліотеці bioRxiv.

“Отримані нами знімки показали, що молекула 35B5 зв’язується з тією частиною S-білка коронавірусу, яка фактично не змінюється в міру еволюції SARS-CoV-2. Це дозволяє використовувати цей регіон не тільки для створення антитіл, але й для розробки універсальної вакцини від усіх штамів коронавірусу”, – пишуть вчені.

Група медиків з Китаю під керівництвом Дена Кая, професора університету Сунь Ятсена в Гуанчжоу (Китай), виявила в зразку крові одного з перехворілих жителів Китаю унікальне антитіло, що однаково ефективно нейтралізує всі поширені штами SARS-CoV-2.

Читайте також: Цієї доби від коронавірусу померло 509 українців

Ця молекула, що отримала ім’я 35B5, була відкрита під час масштабного дослідження, спрямованого на вивчення великої кількості зразків крові жителів Китаю, які перенесли COVID-19 у важкій формі.

Вчені виділяли з них культури B-клітин, що виробляють антитіла, і спостерігали за тим, які вірусні частинки можуть атакувати.

Нагадаємо, попри зусилля всього світу по боротьбі з коронавірусом, ВООЗ постійно реєструє нові штами хвороби. У листопаді була виявлена чергова мутація, яка викликає великі побоювання.

 

Великий Київ у Google News

підписатися