Карантин, день 624. Коронавірус знову мутував, ВООЗ збирається на термінове засідання

Автор: Тетяна Сененко
08:15 26.11

Всесвітня організація охорони здоров’я у п’ятницю, 26 листопада, збереться на термінове засідання, щоб обговорити нову мутацію коронавірусу B.1.1.529, виявлену у Південній Африці.

Карантин, день 624. Коронавірус знову мутував, ВООЗ збирається на термінове засідання

 Про це повідомляє газета Financial Times.

Зазначається, що на зустрічі її учасники планують визначити, чи новий штам є варіантом SARS-CoV-2, що викликає занепокоєння або інтерес.

Як розповів виданню голова Центру епідемічних дій у відповідь та інновацій Південної Африки Туліо де Олівейра, причиною засідання є побоювання ВООЗ щодо швидкого поширення B.1.1.529. За словами вченого, дуже велика кількість мутацій та стійкість нового штаму до вакцин створює загрозу високої ймовірності зараження.

“Будь-який новий варіант, здатний ухилятися від вакцин або поширюватися швидше за Дельту, може стати серйозною проблемою на шляху виходу світу з пандемії”, – заявив він.

Газета повідомляє, що новим варіантом COVID на сьогодні інфіковано 82 особи: 77 у Південно-Африканській Республіці, чотири – у Ботсвані та одна – у Гонконгу. Два дні тому таких випадків було десять.

Нагадаємо, тромбоз у хворих на COVID-19 – доволі поширене явище, яке може мати незворотні наслідки для життя людини. Дослідження все частіше виявляють тромбоз серед ускладнень коронавірусу. Таке порушення згортання крові потребує невідкладної допомоги, тому вчасне розпізнавання хвороби є дуже важливим.

Великий Київ у Google News

підписатися