Карантин, день 615. Вчені назвали небезпечну хворобу, яку легко сплутати з коронавірусом

Автор: Тетяна Сененко
08:28 17.11.2021

Хвороба мононуклеоз, викликана вірусом Епштейна-Барра, має симптоми, схожі як з сезонними інфекціями, так і з коронавірусом Covid-19.

Карантин, день 615. Вчені назвали небезпечну хворобу, яку легко сплутати з коронавірусом

Про це повідомляє портал Sabah.

За даними вчених, основна відмінність мононуклеозу від інших інфекцій-збільшення лімфатичних вузлів. Крім того, поширені такі симптоми, як набряк мигдалин і ураження печінки і селезінки.

Основне джерело поширення вірусу Епштейна-Барра від людини до людини – рідини організму, особливо слина. Також підхопити збудник можна при переливанні зараженої крові або трансплантації зараженого органу.

Читайте також: “Дельта” лихоманить: у Києві реанімації майже переповнені, зайнято понад 70% ліжкомісць для хворих

Хвороба розвивається досить повільно, з такими симптомами ‒ жар, біль в горлі, ломота, головний біль, слабкість, висип і лімфатичний набряк. Причому вони можуть проявитися через чотири-шість тижнів після інфікування.

«На тлі поширення Covid-19 діагностувати мононуклеоз непросто. Відмінність можна зрозуміти по збільшенню лімфатичних вузлів, мигдалин, печінки і селезінки», – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо,  Зеленський обіцяє по 1000 гривень усім, хто вколе обидві дози COVID-вакцини. Соціальні мережі вибухнули коментарями та реакціями на дотації за вакцинацію. 

Великий Київ у Google News

підписатися