Про це розповів телеканал NBC News.
Фахівці з’ясували, що при попаданні в мозок через ніс коронавірус викликає у людей, які перехворіли, такі симптоми, як проблеми з пам’яттю, порушення координації та «туман у голові». Спостереження за макаками-резусами показали, що симптоми ураження нейронів мозку у них виявляються через сім днів після зараження.
Найчастіше це помітно у старих тварин, які хворіють діабетом.
«Я вважаю, що це небезпечніший сценарій перебігу хвороби», — заявив про вплив коронавірусу на мозок професор неврології Каліфорнійського університету в Девісі Джон Моррісон, який керував дослідженням.
Він припустив, що опиняючись у людському мозку клітини SARS-CoV-2 можуть вразити області, які відповідають за мислення, пам’ять, емоції та настрій.
Вчені виявили, що імунна система не реагує на частинки коронавірусу, коли вони опиняються у нейронах мозку. Це відбувається тому, що нейрони забезпечують нормальне функціонування мозку. Оскільки імунітет не бореться з коронавірусом у мозку, це ускладнює лікування хвороби.
До слова, в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні відбулося помітне зниження кількості дітей, які отримали щеплення БЦЖ – вакцину проти туберкульозу.