Карантин, день 603. Названо ген, який удвічі збільшує ризик тяжкого перебігу коронавірусу

Автор: Тетяна Сененко
08:05 05.11.2021

Вчені з Оксфордського університету виявили ген, який може практично вдвічі збільшити ризик важкого перебігу коронавірусу.

Карантин, день 603. Названо ген, який удвічі збільшує ризик тяжкого перебігу коронавірусу

Про це сказано в їхньому дослідженні, опублікованому в науковому журналі Nature Genetics.

Фахівці провели загальногеномний аналіз (GWAS), який виявив хромосомну територію 3p21.31. Вона пов’язана із двократним збільшенням ризику відмови дихальних шляхів при Covid-19.

Згідно з доповіддю вчених, ними була використана платформа машинного навчання та молекулярної біології для декодування результатів GWAS, в результаті було знайдено «відносно невивчений ген LZTFL1 як потенційно відповідальний за виникнення такого ризику».

Як повідомили дослідники, цей ген зустрічається у 60% людей південноазіатського походження і лише у 15% європейців. Це частково пояснює рівень надмірної смертності у низці районів Великобританії, зазначили вони.

Читайте також: Перехворіли на COVID? Як, коли і де отримати цифровий сертифікат про одужання

Вчені також заявили, що шкідливий ген не є єдиною причиною дихальних ускладнень при коронавірусній інфекції, оскільки важливу роль у цьому грають соціально-економічні умови. Наприклад, афро-карибська раса — носій такого генотипу лише у 2%, але її представники постраждали від пандемії не менше, ніж інші.

Один із керівників дослідження Джеймс Девіс також зазначив, що підвищений генетичний ризик має нейтралізуватися вакцинацією.

Нагадаємо, з 8 листопада набуде чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням”.

 

Великий Київ у Google News

підписатися