Карантин, день 572. Суд покарав першого лікаря за підробку COVID-сертифіката в Україні

Автор: Марія Супрун
08:05 05.10

Суд виніс перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів. Медик рік не зможе працювати за фахом і повинен заплатити штраф.

Карантин, день 572. Суд покарав першого лікаря за підробку COVID-сертифіката в Україні

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента після селекторної наради з питань протидії пандемії COVID-19. 

Так, голова Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що за тиждень провели 13 обшуків і відкрили 12 кримінальних проваджень через підробку COVID-сертифікатів. Також він додав, що вже є перше рішення суду щодо лікаря.

“Також вже є перше судове рішення про стягнення штрафу в розмірі 34 тисяч гривень з лікаря з Павлограда Дніпропетровської області та позбавлення права діяльності за фахом на один рік”, – йдеться в повідомленні.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін нагадав, що внесення будь-якої інформації в електронну систему охорони здоров’я можна відстежити. Влада опрацьовує сайти, Telegram-канали, Facebook-групи, де поширюється інформація про покупку COVID-сертифікатів.

Він зазначив, що вже ведеться приблизно 300 кримінальних проваджень за такими випадками. МОЗ також ініціювало урядові зміни до Кримінального процесуального кодексу з метою підвищення відповідальності за підробку документів про вакцинацію, сертифікатів.

Як повідомлялося, парочка з Києва масово підробляла Сovid-сертифікати та ПЛР-тести (ФОТО).

Нагадаємо, COVID-сертифікати почнуть перевіряти як водійські посвідчення.

Великий Київ у Google News

підписатися