Карантин, день 521. ВООЗ назвала джерело пандемії коронавірусу: все не зовсім так, як вважалось

Автор: Тетяна Сененко
09:22 15.08.2021

Першою людиною, яка заразилася коронавірусом у Китає, міг стати співробітник лабораторії в Ухані, який збирав зразки у кажанів в природному середовищі.

Карантин, день 521. ВООЗ назвала джерело пандемії коронавірусу: все не зовсім так, як вважалось
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив керівник групи експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), датський вчений Пітер Ембарек в інтерв’ю данському каналу tv2.

«Співробітник, який був заражений в польових умовах під час збору матеріалу, є однією з ймовірних гіпотез. Це місце, де вірус переходить безпосередньо від кажана до людини. У цьому випадку це був би працівник лабораторії, а не випадковий житель села або інша людина, яка регулярно контактує з кажанами », – пояснив Ембарек.

Вчений підкреслив, що експерти ВООЗ не знайшли прямих доказів того, що спалах коронавірусу пов’язана з дослідженнями кажанів в лабораторії Ухань.

У березні цього року ВООЗ опублікувала доповідь про виникнення COVID-19. ВООЗ представила в ньому чотири версії появи вірусу. Найбільш імовірною автори вважають версію про передачу коронавірусу людині від летючих мишей через тварину-посередника. При цьому версію про витік вірусу з лабораторії в Ухані в ВООЗ назвали «вкрай малоймовірним».

Нагадаємо, раніше гендиректор ВООЗ доктор Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що організація готується до другого етапу розслідування появи коронавірусу і очікує прозорості від китайської влади. 

До слова,  раніше Китай заявив, що не буде виконувати запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) план щодо другого етапу розслідування про походження коронавірусу. 

Великий Київ у Google News

підписатися