Карантин, день 500. Мутація, що знову все паралізує? Що відомо про штам “лямбда”

Підозрілий варіант "лямбда" виявлено більш ніж в 20 країнах. В Англії зняли обмеження, але експерти радять не розслаблятися. Китай обурений пропозицією ВООЗ перевірити Уханьского лабораторії.

Про це  пише The Helth

У Південній Америці і декількох країнах на інших континентах виявлено варіант SARS-CoV-2, який позначили грецькою буквою “лямбда”. У червні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) віднесла його до духів інтерес. The Conversation пише, що відомо про цей варіант.

У список варіантів, що викликають інтерес, “лямбда” потрапила через мутації, які, імовірно, роблять цей різновид коронавірусу більш небезпечним. 

У варіанта “лямбда” найбільше насторожують мутації в S-білка. Він надає коронавірусу характерні обриси і потрібен для проникнення в клітину. Зміни в S-білка можуть позначитися на ефективності вакцин. Про одну мутацію, яка є у варіанта “лямбда”, відомо, що через неї антитіла гірше нейтралізують вірусні частинки. Інша мутація розташована в тому ж місці генетичного коду, що у випадку “дельта”, але відрізняється від неї. “Дельті” мутація дозволяє простіше заражати клітини і вислизати від антитіл вакцинованих людей.

Читайте також: Карантин, день 497. Китай офіційно відмовився розслідувати походження коронавірусу

Попередні дані вказують, що варіант “лямбда” легше інфікує клітини, ніж “Уханьський” SARS-CoV-2, “альфа” і “гамма”. Поки рано говорити, що цей варіант більш заразний, але таке можливо.

Антитіла, вироблені завдяки китайській інактивованій вакцині CoronaVac, справляються з варіантом “лямбда” гірше. Судячи з наявних мутацій, антитіл, що утворюється після вакцинації препаратами Moderna, Pfizer / BioNTech і після хвороби, також важче зв’язатися з вірусними частинками. Але зниження показників помірне, а імунітет забезпечується не тільки антитілами, так що вакцини як і раніше повинні добре захищати від хвороби.

Нагадаємо, доволі поширений в Україні полин, з якого виготовляють ліки від багатьох хвороб, містить речовини, що здатні пригнічувати вірус SARS-CoV-2 одразу після потрапляння в організм.