Результати відповідного дослідження, оприлюднено в Financial Times.
Так, вчені досліджували в червні 14019 випадків штаму “Дельта” у Великобританії та з’ясували, що вакцини BioNTech/Pfizer та Oxford/AstraZeneca запобігають важкому перебігу COVID-19. При цьому компанія Pfizer вказала, що їх вакцина після третьої дози ефективна від штаму “Дельта”, але це питання вимагає подальшого вивчення.
Дослідження, проведені в травні, показали, що дві дози вакцини Pfizer на 88% ефективні в запобіганні симптоматичної інфекції, викликаної штамом “Дельта”, але через місяць цей рівень знизився до 79%. Водночас, вчені підрахували, що препарат Pfizer на 87% ефективний у запобіганні зараження штамом “Дельта”.
Ще одне дослідження, проведене Міністерством охорони здоров’я Ізраїлю, показало, що вакцина Pfizer дає лише 64% захисту від “Дельта”, але дослідження проводилося локально. В Ізраїлі епідемія була не такою масштабною, як у багатьох інших країнах, що могло спотворити результат дослідження.
У свою чергу компанія Johnson & Johnson, яка випустила одноразову вакцину, заявила, що препарат дає вищий рівень антитіл проти “Дельта”, ніж проти штаму “Бета” – так званий африканський штам. При цьому компанія не представила результати дослідження, але запевнили, що вакцина дає “міцний захист”.
Крім того, представник Sinovac Лю Пейчен заявив, що вони провели дослідження зразків крові тих, хто отримав їх препарат. Результати показали триразове зниження ефективності проти “Дельта”.
Раніше МОЗ назвало найгірший сценарій через штам “Дельта”.
Нагадаємо, через “Дельту” “Європейська солідарність” вимагає припинити пасажирське сполучення з Росією і закрити кордон.
Читайте також: Штам “Дельта”: Кабмін ввів нові правила в’їзду в Україну
Як повідомлялося, вакцинальна кампанія від COVID-19 в Україні продовжує нарощувати темп. На сьогодні мільйон українців повністю вакциновані та виконується понад 100 тисяч щеплень на добу.