Про це свідчить дослідження вчених із Медичної школи Вашингтонського університету, пише Medical Xpress.
“Під час пандемії сформувалося загальноприйняте уявлення про те, що тестостерон погано впливає на здоров’я хворих. Наші спостереження вказали на те, насправді для чоловіків характерно зворотне – низький рівень тестостерону значно підвищував ризик їх смерті або ймовірність попадання в реанімацію. Більш того, ситуація погіршувалася, якщо концентрація гормону падала під час госпіталізації “, – заявив професор WUSTL Абхінав Диван, чиї слова наводить прес-служба вишу.
Практично з перших днів після початку епідемії в Ухані медики стали помічати, що хвороба значно частіше вражає і вбиває чоловіків, ніж жінок. Ці відмінності біологи спочатку пов’язували з тим, що клітини легенів чоловіків містять в собі значно більше молекул рецептора ACE2, які вірус використовує для зараження, ніж аналогічні тільця в органах дихання жінок. Згодом думки фахівців розділилися, хоча більшість дослідників продовжує вважати, що чоловіки дійсно більше схильні до цього вірусу.
Професор Диван і його колеги перевірили, чи так це насправді, вивчивши гормональний профіль понад 150 чоловіків і жінок, що потрапили в клініку їх університету з важкими формами інфекції. Крім вимірів концентрації тестостерону, вчені виміряли те, як багато естрогену, інсуліну та інших найважливіших гормонів є їх організмі.
Як показали ці виміри, варіації в концентрації жодного з цього гормонів не впливали істотно на те, як протікала хвороба серед жінок як з легкими, так і з важкими формами коронавірусу.
Читайте також: Карантин, день 427. Легко перенесений коронавірус півроку мучитиме наслідками: дослідження
Для чоловіків – частка тестостерону в їх крові досить точно відображала те, як протікала інфекція. При цьому вчені виявили, що шанси на передчасну смерть і потрапляння в реанімацію були максимально високі для чоловіків з вкрай низькою концентрацією цього гормону. Особливо це було характерно для тих пацієнтів, чий рівень тестостерону швидко падав у міру розвитку інфекції – вони в 8-10 разів частіше потрапляли в реанімацію і не справлялися з інфекцією, ніж їх однолітки з нормальною або високою концентрацією гормону в крові.
Точні причини цього поки не відомі, однак спостереження професора Дивана і його колег показують, що зниження в концентрації тестостерону супроводжувалося збільшенням концентрації білка IL-6 та інших молекул, що провокують запалення, а також змінами в поведінці деяких імунних клітин.
Читайте також: Україна – друга в Європі за кількістю смертей від коронавірусу – рейтинг
До слова, біологи з США та Італії виявили, що варіації генів, які підвищують шанси на облисіння чоловіків, помітно збільшують ймовірність їх зараження коронавірусом і госпіталізації з важкими формами.