Такі висновки фахівці опублікували в журналі The Lancet Infectious Diseases.
У дослідженні взяли участь 8983 людини, у яких були позитивні аналізи на SARS-CoV-2 з 27 лютого по 31 травня 2020 року, проте не були госпіталізовані протягом двох тижнів після діагнозу. До контрольної групи увійшли 80 894 особи, які не хворіли на COVID-19.
Виявилося, що для перехворілих інфекцією ризик призначення нових ліків не збільшувався за винятком Бронхолітичних засобів (на 0,4 відсотка). Однак підвищувалася ймовірність таких станів як задишка (на 0,5 відсотка) і тромбозу вен (на 0,1 відсотка).
Ризик інсульту, енцефаліту та психозу не збільшувався. У той же час пацієнти з позитивним результатом тесту на SARS-CoV-2 відвідували своїх терапевтів приблизно на 20 відсотків (в 1,2 рази) частіше, ніж ті, у кого був негативний результат, і відвідували клініки для амбулаторного лікування на 10 відсотків ( в 1,1 рази) частіше.
Так як спостереження за пацієнтами було обмежено шістьма місяцями після позитивного тесту, дані могли не відображати довгострокові ускладнення і симптоми COVID-19, які могли виникнути після закінчення цього часу.
Також ймовірно, що дослідження недооцінює симптоми, наприклад, втома і утруднене дихання, які недостатньо серйозні для госпіталізації і не вимагають початку нового лікування.
Читайте також: Втрата нюху при коронавірусі – хороший знак для хворого
До слова, біологи знайшли зв’язок між облисінням і коронавірусом.