Карантин, день 410. Вчені розгадали головний парадокс коронавірусу

Автор: Галина Ворона
08:58 25.04.2021

Вчені пояснили один з парадоксів COVID-19, коли у хворих виявляють високий рівень антитіл до коронавірусу, проте вони хворіють повторно і переносять хворобу у важкій формі.

Карантин, день 410. Вчені розгадали головний парадокс коронавірусу

Як повідомляє наукове видання Science Advances, науковці із Інституту Френсіса Кріка спільно з колегами зробили несподіване відкриття: молекули білірубін і білівердін, що утворюються при розпаді гемоглобіну, можуть пригнічувати зв’язування антитіл з спайковим білком SARS-CoV-2. При цьому деякі антитіла стають неефективними при нейтралізації вірусу.

Дослідивши сироватку крові і антитіла тих людей, які перехворіли на коронавірусну інфекцію за допомогою кріоелектронної мікроскопії і рентгенівської кристалографії, вчені побачили, як молекули білівердіна міцно прикріплюються до “шипа” коронавірусного білка, прикриваючи його так, що антитіла не можуть проникнути до цільових ділянок вірусу і знищити патоген.

Виходить, що SARS-CoV-2 сам “розчищає” собі дорогу: він пошкоджує кровоносні судини, викликає збільшення кількості імунних клітин, через це в крові підвищується рівень білірубіну та білівердіну, молекули яких допомагають вірусу захиститися від антитіл організму. А чим більше цих молекул є, тим більше у вірусу можливостей сховатися від певних антитіл.

Роботи над вивченням функцій білівердіна та інших метаболітів гемоглобіну триває.

Читайте також: Карантин, день 409. Коронавірус у світі встановив новий рекорд

В Україні за весь час пандемії коронавірусом заразились 2 млн людей, померли – майже 42 тис.

Великий Київ у Google News

підписатися