Карантин, день 345. Скільки кримінальних справ ведуть за фальшиві результати ПЛР-тесту

Автор: Галина Ворона
09:15 20.02

Коронавірус розширив поле діяльності для шахраїв, які набивають кармани попри людське горе. А всього 2 відкритих кримінальних провадження за такі оборудки можуть свідчити або про те, що махлярам в Україні живеться доволі непогано, або про те, що великі комбінатори перевелись.

Карантин, день 345. Скільки кримінальних справ ведуть за фальшиві результати ПЛР-тесту

Про деталі обох кримінальних проваджень за підробні довідки ПЛР-тестів розповів заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, перша кримінальна справа реалізована у грудні 2020 року з приводу підроблених довідок, які продавали через інтернет будь-кому за 500 гривень. Друга – вчора у Краматорську. Група шахраїв нібито брала слину для ПЛР-тесту у клієнтів туристичних агенцій. Люди думали, що їм роблять реальний тест. Натомість ніхто його не робив, просто видавали довідку.

Особам, які приймали участь у цій шахрайській діяльності, будуть пред’явлені підозри. За підрахунками слідчих, за декілька місяців зловмисники заробили, можна сказати “з повітря”, 150 тисяч гривень. Це буде додано до матеріалів наступної кримінальної справи. Слідчі поліції зараз розробляють ще декілька злочинних груп.

Геращенко вважає, що проблема з підробленими довідками про відсутність коронавірусної інфекції з’явилася через те, що в Україні дуже дорогі тести ПЛР.

Зробити реальний тест на Covid – це 1000-1200 гривень. У багатьох країнах світу зроблені безоплатні ПЛР-тестування. Прості українці ж, у яких немає багато грошей, і від них, наприклад, вимагають довідку для працевлаштування на 10 тисяч гривень у місяць, мають нести довідку, яка коштує півтори тисячі гривень», – пояснив він.

Читайте також: Де у Києві зробити безкоштовно ПЛР-тест на COVID-19 та що для цього треба (АДРЕСИ)

Нагадаємо, столична лікарня отримала потужне обладнання для проведення ПЛР-тестувань.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...