Карантин, день 227. Скільки може тривати лікарняний після COVID-19

08:35 25.10.2020

Особа, яка одужала від коронавірусної інфекції, має право до місяця перебувати на лікарняному.

Карантин, день 227. Скільки може тривати лікарняний після COVID-19

Про це повідомила завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, членкиня медичної ради при МОЗ Ольга Голубовська під час брифінгу.

Відповідно до наших нормативних документів, ви можете до місяця перебувати на лікарняному після того, як перенесли COVID-19″, – заявила Голубовська.

Вона пояснила, що це пов’язано із “постковідним синдромом” – третя стадія розвитку COVID-19, коли людина відновлюється після хвороби.

Його зараз дуже інтенсивно вивчають, тому що це – окрема проблема. Тому пацієнтам теж потрібно перебувати під певним наглядом”, – зазначила інфекціоністка.

Медики зазначають, що ті, хто перехворіли на коронавірус мають довготривалі наслідки для здоров’я. Втрата нюху може залишатися, а задишка може тривати ще декілька місяців.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов також зазначав, що в Україні роботодавці не мають права відмовляти в самоізоляції співробітникам, у яких виявили COVID-19, а також тим, хто підпадає під необхідність самоізоляції. Самоізоляція триває 14 днів, тим, хто йде на самоізоляцію, сімейний лікар зобов’язаний виписати лікарняний.

Як повідомлялося, влітку запустили в тестовому режимі електронні лікарняні на базі Пенсійного фонду. 

Нагадаємо, сьогодні, 25 жовтня, українці обиратимуть місцеві органи влади. Як проголосувати безпечно під час пандемії – читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...