Карантин, день 219. Скільки заражень на добу витримає система охорони здоров’я

09:09 17.10.2020

Головний санітарний лікар країни окреслив припустиме навантаження на систему охорони здоров’я. Чиновник вважає, що лікарні можуть витримати до 10 тис. хворих на добу.

Карантин, день 219. Скільки заражень на добу витримає система охорони здоров’я

Про це заявив Віктор Ляшко у ефірі “Україна 24”.

Чиновник підкреслив, що мова йде про ситуацію, коли випадки зараження будуть рівномірно розподілені по всій території країни.

“Якщо ці 10 тис. будуть локалізовані в одному регіоні, наприклад, в Харкові, Києві чи в одному місці, то буде складно”, – додав Ляшко.

Головний санітарний лікар України нагадав, що готовність системи охорони здоров’я на сьогоднішній день суттєво вищою, ніж це було півроку тому.

“Пам’ятаєте Італію, де в березні було 5 тис. випадків на добу і був колапс системи? Сьогодні Франція дала 30 тис. за добу і там є проблема з госпіталізацією, але вже при 30 тис. випадків, а не при 5 тис. випадків. У березні ми говорили, що у нас в колапс системи охорони здоров’я міг настати при 1 тис. випадків на добу впродовж двох тижнів”, – додав він.

Ляшко впевнений, що в умовах адаптивного карантину можна вберегти систему охорони здоров’я від колапсу.

“Буде тяжко, але система охорони здоров’я буде справлятися і в цей період буде працювати економіка”, – підсумував Віктор.

Нагадаємо, що понад 4 тисячі українців випробовуватимуть на собі вакцину від коронавірусу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...