Карантин, день 192. Чи варто йти до медзакладу при появі симптомів коронавірусу

08:53 20.09

В Україні визначений чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Він не передбачає особисте звернення хворих до медичних закладів.

Карантин, день 192. Чи варто йти до медзакладу при появі симптомів коронавірусу

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Більше того, фахівці не радять це робити”, – підкреслив очільник МОЗ.

За його словами, саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого. Він також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Хворим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти – хвороба протікає у легкій формі або безсимптомно.

загрузка...

Нагадаємо, в Україні щодня виявляють близько 3 тисяч нових випадків коронавірусу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...