Як розповів під час брифінгу головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, відчуття смаку і запаху є специфічним симптомом, який майже відразу вказує на зараження коронавірусом.
Втрата відчуття смаку і запаху є специфічним симптомом для коронавірусу, оскільки цей симптом не характерний для інших інфекційних хвороб”, – сказав Ляшко.
За його словами, Всесвітня організація охорони здоров’я на основі проведеного аналізу всіх випадків коронавірусної хвороби склала рейтинг симптомів, які трапляються найчастіше.
Перше – це лихоманка, вона трапляється у 88% всіх хворих на COVID-19, сухий кашель – у 67%, слабкість – у 38%, ускладнення дихання – у 18%, біль у горлі – 13%, головний біль – у 13% , біль у м’язах, відчуття холоду, нудота і блювання – від 5-10%. Нежить, діарея, кашель з кров’ю також є симптомами”, – додав Ляшко.
Читайте також: Чому в Києві збільшилась кількість смертей від COVID-19
Крім того, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, в Україні роботодавці не мають права відмовляти в самоізоляції співробітникам, у яких виявили COVID-19, а також тим, хто підпадає під необхідність самоізоляції.
Роботодавець не має права комусь відмовляти в самоізоляції. Рішення про самоізоляцію приймають епідеміолог і сімейний лікар. Ці рішення приймаються відповідно до затвердженого Міністерством охорони здоров’я стандарту лікування коронавірусної хвороби COVID-19. Там все чітко прописано”, – розповів Степанов.
За словами міністра, самоізоляція триває 14 днів, тим, хто йде на самоізоляцію, сімейний лікар зобов’язаний виписати лікарняний.
Ніяких зобов’язань їхати в приватну лабораторію і робити відповідний тест за власні кошти на COVID-19 у людини навіть не може існувати”, – зазначив Степанов.
Нагадаємо, у Києві сплеск коронавірусу. Вчора за добу виявили 332 нових випадки, 5 – померли. Кличко поскаржився на власників кафе, бо у закладах почали зневажати елементарні правила безпеки.