Карантин, день 170. Суд визнав неконституційними деякі протиепідемічні обмеження

08:57 29.08.2020

Вчора, 28 серпня, Конституційний суд визнав незаконними деякі положення постанови Кабміну про карантин в Україні, запроваджений у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19.

Карантин, день 170. Суд визнав неконституційними деякі протиепідемічні обмеження

Про це йдеться в рішенні Конституційного суду.

Зокрема, обмежувальні карантинні заходи, які встановлювалися постановою Кабміну №392, суд визнав неконституційними, а також положення абзацу дев’ятого пункту другого розділу ІІ “Прикінцеві положення” закону №553.

Йдеться про заборони на проведення масових заходів, роботу закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, готелів, хостелів, розважальних закладів, здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, про обов’язкову самоізоляцію громадян.

У КСУ визнали, що зазначені протиепідемічні заходи, ухвалені урядом, суперечать конституційним правам і свободам громадян. Зокрема, обмеження пов’язані із самоізоляцією, обмежують право особи на свободу пересування. А закриття пунктів пропуску, обмеження перевезень Україною, суперечать праву громадян вільно пересуватися і залишати територію України.

“Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом”, — йдеться у Конституції України.

У суді наголосили, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом — актом, ухваленим лише Верховною Радою. 

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, 3 серпня в Україні почав діяти адаптивний карантин за новими правилами – країну поділили на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу («зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону»). Днями уряд продовжив карантин до 31 жовтня та ввів кілька заборон.

Крім того, Кабмін прийняв рішення заборонити в’їзд іноземців в Україну з 28 серпня по 28 вересня.

Великий Київ у Google News

підписатися