Карантин, день 161. Як самотужки здати ПЛР-тест на коронавірус

08:20 20.08.2020

Кількість хворих на коронавірус у столиці продовжує зростати. Через зростання нових випадків кияни стали більше цікавитися тестами на COVID-19. Нині є три види тестування – ПЛР-тестування, ІФА-тестування та експрес-тест. Експрес-тест сьогодні вільно продається в аптеках (до 500 грн). ПЛР-тест – це найкращий спосіб діагностувати, чи захворіла людина на коронавірус. Інші два, можуть показати, чи є антитіла до COVID-19 у людини.

Карантин, день 161. Як самотужки здати ПЛР-тест на коронавірус

Як можна пройти ПЛР-тестування в Києві і скільки це коштує, розповідають Факти ICTV.

ПЛР-тестування за направленням  

Безкоштовно здати у Києві ПЛР-аналіз можна тільки за направленням сімейного лікаря або терапевта. При підозрі на коронавірус, він направляє людину до поліклініки або спеціалізованої лікарні.

Безкоштовним тестування буде для:

  • людини, у якої є підозра і присутня симптоматика COVID-19;
  • людина контактувала з інфікованим і цьому є підтвердження;
  • для онкохворих, яким треба термінова операція.

Після направлення, у медзакладі береться мазок з горла. Його відправляють до Лабораторного центру Києва МОЗ України. Результат стає відомий за день.

Також можна здати ПЛР-аналіз самотужки у тому ж Київському міському лабораторному центрі. Для цього потрібно:

  • приїхати у центр на вулиці Естонській з 9:00 до 11:00;
  • здати біологічний матеріал у порядку живої черги;
  • оплатити 150 грн за забір матеріалу та 860 грн за дослідження;
  • отримати результати на наступний день.

Для термінових випадків можливий забір матеріалів за додаткову платню. Телефон для контактів: 400-50-36, 427-33-74, 400-73- 54.

ПЛР-тест у приватній клініці

Тестування у серпні проводять усі великі приватні клініки Києва. Водночас ціни у них бувають вдвічі вищі, ніж у державній лабораторії та сягають від 700 до 2500 грн. У деяких клініках є можливість виїзду до пацієнта (вартість обговорюється додатково).

ПЛР-тест в аеропортах

Зараз в аеропортах Києва діють спеціальні лабораторні пункти, де можна пройти ПЛР-тестування усім пасажирам, які прибувають в Україну. Вартість послуги варіюється від 1500 до 2000 грн.

Результати тесту можуть скасувати обов’язкову самоізоляцію для пасажирів, які прибувають із країн, які потрапили до червоного списку МОЗ.

Читайте такожДе в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Додамо, що починаючи з 1 вересня, Єгипет також вимагатиме від усіх туристів, які прибувають до країни, надати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19. Влада Єгипту пояснила, що таке рішення було ухвалено через “збільшення кількості випадків інфікування у деяких країнах”.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...