Карантин, день 155. Нова модель карантину – нові зони ризику поширення COVID-19

08:27 13.08.2020

Кабмін вніс зміни до постанови, яка регулює правила адаптивного карантину. Переважно вони стосуються показників, за якими визначається рівень епідемічної небезпеки в районі чи місті. Відтепер таких критеріїв 3: кількість заповнених ліжок у медзакладах, кількість проведених тестувань та рівень захворюваності в адміністративно-територіальних одиницях. Відповідно до нової моделі країну по-новому переділять на зони ризику поширення COVID-19.

Карантин, день 155. Нова модель карантину – нові зони ризику поширення COVID-19 Фото: КМДА

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, який запропонував нову модель, рівень загрози COVID-19 визначатиметься за трьома показниками:

  • заповненість ліжок у медзакладах,
  • середня кількість тестувань
  • показник захворюваності в адміністративно-територіальних одиницях.

«У кожному регіоні визначені лікарні для пацієнтів з COVID-19. Якщо у цих медзакладах протягом 5 днів поспіль зайнятість ліжок перевищує 50%, це розглядається як перехід на інший рівень небезпеки. Щодо другого пункту — середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА повинна становити не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Цей показник визначається на рівні області. Щодо останнього пункту, то базовий рівень захворюваності на COVID-19 зараз – 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів. Місто або район, де цей показник перевищено, переводиться на новий рівень епідемічної небезпеки”, — пояснив Степанов.

За його словами, рішення про послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуте раніше, ніж через 14 днів.

Максимальний інкубаційний період COVID-19 складає 14 днів. Два тижні – це той період, за який ми можемо побачити, чи були ефективними запроваджені обмеження і чи стабілізувалася ситуація у регіоні”, — зазначив Степанов.

Рішення щодо нового розподілу країни на зони ризику поширення COVID-19 буде прийнято на черговому засіданні Центральної Комісії ТЕБ та НС. 

Читайте такожДе в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, після дводенного зменшення кількості нових випадків за добу вчора знову зафіксований один із найвищих показників – +1433 нових хворих за добу.

Як повідомлялось, з 1 серпня Україну розділили на 4 карантинні зони, а сам адаптивний карантин продовжили  до 31 серпня.

Великий Київ у Google News

підписатися