Про це йде мова у дослідженні науковців Київського політехнічного інституту.
Як повідомляється, поки що ситуація залишається стабільно важкою і набуває затяжного характеру через низку чинників, що суттєво змінили умови протидії поширенню хвороби:
- моральна втома населення від перебування в режимі ізоляції,
- економічні фактори,
- настання періоду літнього відпочинку.
Переважна більшість населення країни повернулася до звичайного способу життя, нехтуючи елементарними засобами захисту від інфекції. Його мобільність зросла до 150% у порівнянні з початком року. Внаслідок цього у червні – липні 2020 року відбулася серія стрімких сплесків захворювання, що призвела до подвоєння-потроєння кількості щоденно інфікованих (антирекорд – 1 310 осіб на день – був досягнутий 23 липня 2020 року) з тенденцією до подальшого наростання захворюваності.
Вчені зазначають, що за темпами приросту кількості інфікованих Україна, у порівнянні з країнами Європи, має досить негативну тенденцію, тому включена до групи країн червоної зони, громадянам яких ускладнено відвідання Євросоюзу.
Змоделювавши поширення хвороби з використанням різних методів, науковці дійшли висновку, що в серпні прогнозна кількість щоденно інфікованих коливатиметься у діапазоні 800–1500 осіб, а кількість виявлених хворих в Україні на кінець літа сягне приблизно 110–115 тисяч хворих.
Додамо, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогоднішній день менше 10% населення світу перехворіло на COVID-19.
Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж
Нагадаємо, наразі в Україні 73 158 хворих на коронавірус.